Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Юрист: торгівля із Кримом є незаконною

22 / 09 / 2015

Юрист Володимир Ратушняк заявляє, що весь комерційний трафік з окупованим Кримом є незаконним. Таку думку він озвучив виданню ЛІГА: ЗАКОН.

Ратушняк нагадав, що розроблялися різні законопроекти про ВЕЗ «Крим».

«Були спроби заблокувати економічні відносини з окупованим Кримом, і було бажання встановити режим повної свободи торгівлі. У результаті світ побачив компромісний закон, який прийняла Верховна Рада, і який існує й досі. Але цей закон є мертвонародженим, він не виконується. У цьому основна проблема. Фактична ситуація змінюється швидко і драматично, законодавство відстає, а значить, не працює», – зазначив експерт.

За його словами, законом про ВЕЗ «Крим» передбачалося, що на території окупованого Криму діятимуть українські суб’єкти ВЕЗ «Крим», юридичні особи згідно із українським законодавством.

«Такі суб’єкти повинні бути зареєстровані виключно управляючою компанією, яка також повинна була бути створена спеціально для цих цілей. За моїми даними, управляюча компанія не була створена, а потім через відсутність реєструючого/керівного органу нікому було реєструвати українських суб’єктів ВЕЗ «Крим».

Крім того, на той момент РФ вже фактично контролювала окупований півострів, що означало неможливість функціонування українських юридичних осіб в Криму, в т.ч. і суб’єктів ВЕЗ «Крим», – констатує юрист.

«Таким чином, можна стверджувати, що весь комерційний трафік з окупованим Кримом є незаконним», – підкреслив Ратушняк.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини