Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Юридичний казус: у Криму продовжують судити людей за неповідомлення про недоведений злочин

5 / 03 / 2021

Під час засідання було допитано експерта-релігієзнавця, якого представила сторона обвинувачення.

Як сказав QirimInfo адвокат обвинуваченого Еміль Курбедінов, під час свого виступу, цей експерт виходив за межі своїх повноважень.

«Він по суті, відповідав на юридичні питання стосовно причетності або непричетності до заборонених організацій Дададжонова, який знаходиться в розшуку і в неповідомленні про якого відкрили кримінальну справу, в тому числі на Енвера Топчи», — сказав адвокат.

Також, як повідомив Еміль Курбедінов, під час засідання було допитано обвинуваченого. Він заявив, що не визнає своєї провини і що з нього вибивали свідчення в день затримання. За словами Топчи, він під тиском підписав папери, які йому дали працівники ФСБ.

Також Еміль Курбедінов звернув увагу на те, що вчинення Дададжоновим будь-якого злочину слідством ще не доведено, проте за неінформування про ці недоведені злочини все одно судять його підзахисного.

«За клопотанням захисту прийшла інформація з ФСБ, про те, що Уміджон Дададжонов знаходиться в розшуку і кримінальну справу ФСБ проти ньго призупинила, оскільки інформації про те живий він чи загинув немає. Ось, власне нічого у них (у слідства, — ред.) нема, крім аккаунта, який я переконаний, що він фейковий, інших доказів немає. Виходить так, що держава ще не довела провину Дададжонова, щодо нього працює презумпція невинуватості, але вже судять інших, які нібито знали про злочини Дададжонова. Казусні справи з юридичної точки зору!», — сказав Еміль Курбедінов.

Наступне засідання у цій справі призначене на 24 березня, під час якого сторони виступлять з дебатами. Також Енверу Топчи буде надано право на останнє слово.

Нагадаємо, вранці 31 серпня 2020 року, російські силовики увірвалися в будинки кореспондента «Кримської солідарності» Айдера Кадирова в Нижньогірському районі Криму, релігійного діяча Рідвана Умерова, співробітника МНС Айдера Аблякімова в Судакському районі і будівельника Енвера Топчи в Совєтському районі Криму. Після обшуку в їхніх будинках всі четверо були затримані і відвезені в будівлю УФСБ в Сімферополі. Усім чотирьом закидають ст. 205.6 КК РФ («Неповідомлення про злочин»). За версією слідства, всі затримані не розповіли російським силовикам про листування у «Вконтакте» з таким собі Уміджоном Дададжоновим, який нібито виїхав у Сирію воювати на боці ІДІЛ. Увечері того ж дня і вночі 1 вересня всі затримані були відпущені під підписку про невиїзд.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини