Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Європейський суд готується розглянути новий позов України проти Росії по Криму

2 / 10 / 2015

Європейський суд з прав людини запропонував російському уряду надати свої коментарі щодо прийнятності нового міждержавного позову України, який стосується анексії Криму та агресії на Донбасі. Про це йдеться у новому прес-релізі ЄСПЛ.

«Даний позов був поданий Україною в кінці серпня 2015 року та стосується порушен прав людини, які зафіксовані у Криму та Східній Україні у період, починаючи з вересня 2014», — йдеться у повідомленні. Згідно із заявою суду у Росії є 16 тижнів для того аби надати свої коментарі та зауваження по даній справі.

Також на розгляді Європейського суду перебуває ще два позови України проти Росії. Перший — поданий в березні 2014 року і стосується порушення прав людини на території Криму і Донбасу в період з березня 2014 по вересень 2014 року. Другий — був поданий в червні минулого року, і стосується ймовірного викрадення трьох груп дітей на території Донбасу.

Нагадаємо, раніше QirimInfo повідомляв, що ЕСПЧ погодився продовжити до 31 грудня термін, в рамках якого російська сторона має надати свої коментарі та зауваження за цими позовами.

Також слід зазначити, що на розгляді ЄСПЛ знаходиться більше 1400 позовів приватних осіб проти Росії. «Більше 800 з них були подані цивільними особами, які в основному скаржаться, що їх майно було пошкоджено через військову агресію РФ на Сході України», — йдеться в повідомленні.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини