Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Європейські парламентарі вимагають від РФ негайно перевести Зейтуллаєва в Україну

27 / 04 / 2017

Депутати Європейського парламенту засудили судовий вирок кримському татарину Руслану Зейтуллаєву і вимагають від російської окупаційної влади негайно перевести його до України. Про це повідомляє УНІАН.

Кореспонденту УНІАН в Брюсселі передали текст заяви для преси.

«Ми, депутати Європейського парламенту, рішуче засуджуємо той факт, що кримськотатарському активісту Руслану Зейтуллаєву був винесений вирок 12 років ув’язнення. У цьому зв’язку ми вимагаємо від російської окупаційної влади надати українському консулу вільний доступ до Зейтуллаєва та перевести його до України», – йдеться в заяві.

Європейські політики зауважили, що Зейтуллаєв понад три тижні проводив голодуючий страйк, і попросили забезпечити політв’язню негайне медичне обстеження та госпіталізацію.

Заяву підписали одинадцять депутатів ЄП: Пятрас Ауштрявічюс, Міхал Боні, Реббека Гармс, Чарльз Теннок, Яромир Щетина, Джулі Ворд, Павел Свобода, Анна Фотига, Іван Стефанек, Тібор Шаний, Антанас Гуога.

26 квітня Північно-Кавказький окружний військовий суд засудив фігуранта «справи Хізб ут-Тахрір» Руслана Зейтуллаєва до 12 років колонії суворого режиму.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини