Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

ЄС застосовує до кримчан подвійні стандарти, – експерт

16 / 09 / 2015

Посольства лише п’яти країн Шенгену (Німеччина, Естонія, Польща, Греція, Франція) опублікували інформацію про правила оформлення візи для кримчан. На інформаційних стендах консульств, посольств і візових центрів такої інформації немає взагалі. До таких висновків прийшли фахівці громадської організації «Європа без бар’єрів», які провели моніторинг візової практики шенгенських країн, повідомляє QirimInfo.

«Фактично зараз кримчани не мають достатнього доступу до вільної інформації», – повідомила аналітик «Європи без бар’єрів» Катерина Кульчицька.

За її словами, в Росії існує тіньовий ринок для оформлення шенгенських віз жителям півострова. Комерційні фірми пропонують кримчанам посередництво в оформленні закордонних паспортів на території Ростова, Москви та інших російських міст. Вартість цієї послуги еквівалента 4300 гривням.

За інформацією Кульчицької, є і другий незаконний шлях отримання шенгенської візи: комерційні фірми пропонують кримчанам посередництво в оформленні візи на території Росії в російські закордонні паспорти, видані в Криму. Вартість цієї послуги, за даними експерта, може досягати 500 євро.

«Наявність тіньового ринку послуг свідчить про те, що не всі консульства ЕС, зокрема російські, дотримуються правил, встановлених самим європейським союзом. Подвійні стандарти у візовій практиці як існували, так і продовжують існувати», – заявила керівник «Європи без бар’єрів» Ірина Сушко.

Як відомо, минулого року Еврокомміссія заборонила посольствам і візовим центрам Росії видавати кримчанам візи в країни Шенгену.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини