Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

ЄС запровадив санкцій проти 8 осіб, пов’язаних з політичними переслідуваннями в окупованому Криму

11 / 10 / 2021

11 жовтня Рада Європейського союзу додала ще 8 прізвищ до санкційного списку осіб, які діяли проти територіальної цілісності та суверенітету України.

Про це повідомляється на сайті Європейської Ради.

До санкційного списку ЄС потрапили судді, прокурори працівники окупаційних спецслужб РФ, які брали участь у переслідуванні противників окупації Криму та виносили політично вмотивовані вироки.

«Рада ЄС сьогодні вирішила поширити обмежувальні заходи додатково на 8 осіб за активну підтримку дій та імплементацію політики, що підриває або загрожує територіальній цілісності, суверенітету та незалежності України», — йдеться у повідомленні Європейської ради.

До санкційного списку увійшли:

  • Михайло Білоусов — суддя підконтрольного РФ Київського районного суду Сімферополя
  • Андрій Долгополов — голова підконтрольного Росії Київського районного суду Сімферополя
  • Євгеній Колпіков — прокурор Південного військового округу РФ
  • Магомед Магомедов — слідчий з особливо важливих справ окупаційного Слідчого комітету РФ в Криму
  • Леонід Михайлюк — голова окупаційного управління ФСБ РФ в Криму
  • Віктор Можелянський — заступник голови підконтрольного Росії Центрального районного суду Сімферополя, колишній суддя «Київського райсуду» столиці Криму
  • Галина Редько — суддя «Верховного Суду Криму»
  • Володимир Терентьєв — керівник Головного слідчого управління окупаційного Слідчого комітету РФ в Криму.

Відтепер цим особам заборонять в’їзд на територію Євросоюзу, а їхні активи у банках ЄС будуть заморожені.

Як зазначив у коментарі QirimInfo аналітик КримSOS Євгеній Ярошенко, серед восьми осіб, яких Рада ЄС додала до санкційного списку, є окупаційні посадовці, які причетні до переслідування українських політв’язнів та військовополонених.

«Наприклад, Віктор Можелянський. Він виносив вироки за ухилення кримчан від призову в окупаційну армію, виносив вирок євромайданівцю Олександру Костенку, брав під варту Ахтема Чийгоза, фігурантів “справи Веджіє Кашка” та фігурантів “справ Хізб ут-Тахрір”. Суддя Михайло Білоусов виніс вирок євромайданівцю Андрію Коломійцю і також виносив рішення про взяття під варту фігурантів ”справ Хізб ут-Тахрір”. Андрій Долгополов, Віктор Можелянський та Михайло Білоусов – це ті судді, які заарештували українських моряків, яких захопили у Керченській протоці у листопаді 2018 року», — сказав Євгеній Ярошенко.

Міністерство закордонних справ України заявило, що вітає запровадження санкцій проти чиновників окупаційної адміністрації Криму.

«Запровадження Радою ЄС нових обмежувальних заходів напередодні 23-го саміту Україна-ЄС слугує черговим свідченням беззастережної підтримки Європейським Союзом України у її боротьбі за відновлення суверенітету і територіальної цілісності у міжнародно визнаних кордонах. Це також підтверджує єдність України та Європейського Союзу у захисті прав людини і основоположних свобод, є кроком з втілення домовленостей установчого саміту Кримської платформи», —зазначили в МЗС України.

Тепер під санкціями ЄС, пов’язаними з порушенням територіальної цілісності України, перебувають 185 фізичних та 48 юридичних осіб.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини