Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

ЄС і Україна заявили про невизнання «місцевих виборів», проведених російською владою в окупованому Криму

14 / 09 / 2020

Про це повідомляється у заяві офіційного представника зовнішньополітичної служби ЄС Петера Стано.

«Регіональні та місцеві вибори відбулися в Російській Федерації 13 вересня. Вибори губернатора відбулись також у Севастополі. Європейський Союз не визнав незаконної анексії Криму та Севастополя Російською Федерацією, а тому не визнає проведення виборів на Кримському півострові. Будь-хто, обраний на організованому Росією голосуванні на Кримському півострові, який стверджує, що “представляє“ Крим та Севастополь, не буде визнаний ЄС представником тих територій, які входять до складу України. Європейський Союз непохитно підтримує територіальну цілісність і суверенітет України», — йдеться e повідомленні.

Раніше, міністерство закордонних справ України засудило проведення російських виборів в окупованому Криму. Українське МЗС закликало міжнародне співтовариство не визнавати це голосування, а також розширити санкції проти РФ.

«Вважаємо такі дії Кремля продовженням грубих порушень Російською Федерацією державного суверенітету і територіальної цілісності України. Автономна Республіка Крим та місто Севастополь є тимчасово окупованими територіями України, правовий режим яких визначається нормами міжнародного гуманітарного права. Проведення Російською Федерацією псевдовиборів на територіях Автономної Республіки Крим та м. Севастополь є нелегітимним, а їх результати не матимуть жодних юридичних наслідків», — йдеться в заяві МЗС України.

З 11 по 13 вересня в окупованих АР Крим та в місті Севастополі пройшли російські «місцеві вибори» Зокрема, в Севастополі обирали «губернатора» міста, депутата підконтрольній РФ міської ради та депутатів Ленінської та Гагарінської муніципальних рад. Також відбулися довибори двох депутатів Нахімовської районної ради.

В окупованій АР Крим провели додаткові вибори депутата в російський парламент Криму, депутата Сімферопольської міськради і депутата Роздольненської селищної ради.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини