Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Єдина організація, яка представляє українців Криму — це Православна церква України, — митрополит Климент

2 / 09 / 2020

Про це QirimInfo сказав Митрополит Сімферопольський і Кримський ПЦУ Климент.

«Я психологічно готовий до силового захоплення приміщення церкви, як це було в 2017 році. Тоді не чекаючи рішення суду, окупаційна влада почала громити церкву під видом проведення ремонту. Потім, після “ремонту” захопили приміщення першого поверху. Я принципово з церкви виносити нічого не буду. Якщо російська влада вважає, що вони можуть зайти в приміщення і знищити церкву, ну нехай тоді заходять, а ми на відео запишемо для всього світу що насправді відбувається в Криму, як окупаційна влада нищить все українське, щоб потім у них не було аргументів на міжнародній арені, про те, що мовляв у Криму для українців створені всі умови, і що українці соціально захищені Росією», — сказав митрополит.

За словами Климента, влада РФ намагається видати проросійську «Українську громаду Криму» за організацію, яка представляє українців Криму.

«26 серпня о Михайлівському Золотоверхому монастирі Києва відбулася зустріч представників ПЦУ з іноземними послами, де піднімалося питання українців Криму. Дипломатичний корпус прекрасно розуміє, що єдиною організацією, яка представляє українців Криму — це ПЦУ. Все інше — ніякого відношення не має до українства. І це було озвучено. Тому, у нас є підтримка на міжнародному рівні», — сказав митрополит.

Російська влада в Криму ще на початку 2019 року наказала звільнити Кафедральний собор Володимира і Ольги в Сімферополі, в якому проходили богослужіння УПЦ Київського патріархату (нині ПЦУ).

Підставою для виселення української громади з собору стало нібито «закінчення терміну дії договору з єпархією УПЦ КП». Хоча він був укладений на 49 років після проголошення незалежності України.

У серпні 2020 року Верховний суд РФ відмовився переглянути рішення про виселення громади Православної церкви України з собору.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини