Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Які документи потрібні для перетину адміністративного кордону з Кримом

11 / 01 / 2017

Порядок перетину адміністративного кордону громадянами України в основному регламентується наступними нормативно-правовими актами:

Щоб перетнути кордон, необхідно надати контролюючим органам такі документи:

1. Для громадян, які досягли 16-річного віку:

  • паспорт громадянина України або паспорт громадянина України для виїзду за кордон (закордонний паспорт), дипломатичний паспорт України, службовий паспорт України, посвідчення особи моряка, посвідчення члена екіпажу, посвідчення особи на повернення в Україну, тимчасове посвідчення громадянина України.

2. Для громадян, які не досягли 16-річного віку:

  • свідоцтво про народження;
  • паспорт громадянина України для виїзду за кордон (закордонний паспорт тепер видається з самого народження) або ще чинний проїзний документ для виїзду дитини за кордон (отриманий до 1 квітня 2015 року) або паспорт громадянина України для виїзду за кордон з відомостями про дитину у віці від 5 до 18 років з вклеєною фотографією;
  • у разі переміщення дитини в супроводі інших осіб, які не є батьками, усиновителями, опікунами, піклувальниками або іншими законними представниками, необхідний нотаріально завірений дозвіл обох батьків на ввезення дитини в Крим і її вивезення на материкову частину України.

У разі в’їзду на територію Криму одного з батьків разом з дитиною необхідний нотаріально завірений дозвіл одного з батьків на ввезення дитини в Крим. Читайте детальніше про перетин кордону з малолітньою дитиною одному з батьків в інструкції ТУТ

 

Рекомендації по перетину адміністративного кордону

Намагайтесь не перетинати адміністративний кордон з Кримом наодинці. Якщо цього неможливо уникнути, дайте рідним знати, що Ви перетинатимете адміністративний кордон. Майте при собі номери телефонів громадських ораганізацій і телефонуйте в разі виникнення непередбачуваних ситуацій або неправомочних дій з-боку прикордонників.

Також пам’ятайте: якщо раптом Вас затримують, прикордонники мають обов’язково скласти протокол затримання та аргументувати в ньому причини затримання.

У разі виникнення проблем з перетином кордону телефонуйте юристам КримSOS будь-якого з офісів:

  • Херсон  (0552) 390-290, (095) 277-53-55;
  • Київ  (044) 364-37-28;
  • Львів  (050) 381-14-89, (063) 975-55-43, (067) 474-56-08.

 

Які товари можна провозити через адміністративний кордон з Кримом, читайте ТУТ.

 

Поділитись

Вибір редакції

Ще legalitem