Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Як зібрати 100 тис. грн на авто для літніх людей зі сходу України: рецепт успіху

23 / 11 / 2016

12 серпня 2016 року керівник хоспісу Олег Горбачов,  «КримSOS» і Агентство ООН у справах біженців започаткували 100-денну кампанію зі збору коштів на автобус, адже без нього заклад не може повноцінно функціонувати.

Мета проекту була конкретною і зрозумілою: хоспісу потрібен автобус, який можна використовувати для вирішення наступних питань:

 • Транспортувати підопічних хоспісу, в тому числі і лежачих (у межах Києва і області та із зони АТО на мирні території);
 • Організовувати дозвілля;
 • Доставляти продукти харчування, одяг, засоби гігієни і інші необхідні речі у прифронтову зону;
 • Організовувати похорони.

За перші кілька тижнів була зібрана чверть необхідної суми – 24 755 грн, і проект раптово перестав розвиватися.

 Графік перегляду проекту на сайті biggggidea.com

Саме тоді команда проекту вирішила обрати єдину стратегію просування проекту та зборів коштів і започаткувала серію «Добрих заходів». Ці культурно-літературні заходи мали на меті розважати і надихати людей за символічний «доброчинний внесок».

У результаті, за 100 днів кампанії було проведено 7 «добрих заходів»:

 1. Добра йога, 5 жовтня. Завдяки заняттю було зібрано 900 грн.
 2. Добрий кінопоказ, 11 жовтня. За переглядом стрічки «Поки не зіграв у ящик» було зібрано 500 грн;
 3. Добрі читання з Сашею Кольцовою, 17 жовтня. Добрі читання допомогли нам зібрати 4100 грн.
 4. Добрий вечір з Валентином Пугачовим, 27 жовтня. Перший вечір з блогером Валентином мав успіх серед шанувальників, нам вдалося зібрати 3200 грн.
 5. Добра йога, 9 листопада. Зібрано 305 грн.
 6. Добрий літературно-музичний вечір із Братами Капрановими, 11 листопада. Вечір поповнив скарбничку на 440 грн.
 7. Добрий вечір із Валентином Пугачовим 2.0, 17 листопада. Зібрано 2600 грн.

Організатори акції залучили до збору необхідної суми журналістів (так, вийшов ряд ТВ-сюжетів та інших журналістських матеріалів), відомих діячів мистецтва та лідерів думок серед молоді.

Кампанія привернула увагу і багатьох доброчинців, які почали писати на сторінку хоспісу із пропозиціями допомогти теплими речами, продуктами та іншими необхідними речами.

Доброчинці проекту продовжують отримувати подарунки від організаторів проекту: рецепт смаколиків від жителів хоспісу, патріотичні браслети, картини художника, який проживає в хоспісі тощо.

Handmade кошики для домашнього затишку, сплетені підопічними хоспісу 

Особливо хочеться подякувати також і партнерам, які долучилися до нашої кампанії і протягом цих ста днів робили усе можливе, аби мрія стала реальністю: Aroma Espresso Bar, Бар «Хвильовий», команда Українського кризового медіа-центру, йога-студії Yogalife,  Makoto Dojo та Будинок Вільних Людей. Особлива подяка і Братам Капрановим, Саші Кольцовій та Валентину Пугачову, які погодились подарувати нам свій час і зробити цей світ трішечки добрішим.

«Старше покоління має відчувати нашу підтримку, – поділилася своїми думками перед літературним вечором Саша Кольцова в інтерв’ю для Cultprostir. – Мені важливо знати кінцеву мету. У «КримSOS» вона дуже конкретна – їм потрібен автомобіль. Принаймні, на одне колесо ми сьогодні зможемо зібрати».

Валентин Пугачов, автор популярних в соцмережах життєвих історій, теж розказав нам, чому вирішив підтримати проект: «Я зголосився на це, бо по-перше мені цінно взяти участь у «перевіреній» благодійності, тим паче там, де я можу залучити свою творчість #валінтіна_історії. По-друге, мені було би важко відмовити у цьому моїм хорошим друзям, ким є колеги із КримSOS і по-третє, особисто для мене це новий челенж, адже я зміг свою творчість перенести із онлайну в офлайн».

Що ж, хочете знати, як виглядає мрія на колесах? Відкриваємо Вам завісу таємниці… 

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини