Як зібрати 100 тис. грн на авто для літніх людей зі сходу України: рецепт успіху
23 / 11 / 201612 серпня 2016 року керівник хоспісу Олег Горбачов, «КримSOS» і Агентство ООН у справах біженців започаткували 100-денну кампанію зі збору коштів на автобус, адже без нього заклад не може повноцінно функціонувати.
Мета проекту була конкретною і зрозумілою: хоспісу потрібен автобус, який можна використовувати для вирішення наступних питань:
- Транспортувати підопічних хоспісу, в тому числі і лежачих (у межах Києва і області та із зони АТО на мирні території);
- Організовувати дозвілля;
- Доставляти продукти харчування, одяг, засоби гігієни і інші необхідні речі у прифронтову зону;
- Організовувати похорони.
За перші кілька тижнів була зібрана чверть необхідної суми – 24 755 грн, і проект раптово перестав розвиватися.
Саме тоді команда проекту вирішила обрати єдину стратегію просування проекту та зборів коштів і започаткувала серію «Добрих заходів». Ці культурно-літературні заходи мали на меті розважати і надихати людей за символічний «доброчинний внесок».
У результаті, за 100 днів кампанії було проведено 7 «добрих заходів»:
- Добра йога, 5 жовтня. Завдяки заняттю було зібрано 900 грн.
- Добрий кінопоказ, 11 жовтня. За переглядом стрічки «Поки не зіграв у ящик» було зібрано 500 грн;
- Добрі читання з Сашею Кольцовою, 17 жовтня. Добрі читання допомогли нам зібрати 4100 грн.
- Добрий вечір з Валентином Пугачовим, 27 жовтня. Перший вечір з блогером Валентином мав успіх серед шанувальників, нам вдалося зібрати 3200 грн.
- Добра йога, 9 листопада. Зібрано 305 грн.
- Добрий літературно-музичний вечір із Братами Капрановими, 11 листопада. Вечір поповнив скарбничку на 440 грн.
- Добрий вечір із Валентином Пугачовим 2.0, 17 листопада. Зібрано 2600 грн.
Організатори акції залучили до збору необхідної суми журналістів (так, вийшов ряд ТВ-сюжетів та інших журналістських матеріалів), відомих діячів мистецтва та лідерів думок серед молоді.
Кампанія привернула увагу і багатьох доброчинців, які почали писати на сторінку хоспісу із пропозиціями допомогти теплими речами, продуктами та іншими необхідними речами.
Доброчинці проекту продовжують отримувати подарунки від організаторів проекту: рецепт смаколиків від жителів хоспісу, патріотичні браслети, картини художника, який проживає в хоспісі тощо.
Особливо хочеться подякувати також і партнерам, які долучилися до нашої кампанії і протягом цих ста днів робили усе можливе, аби мрія стала реальністю: Aroma Espresso Bar, Бар «Хвильовий», команда Українського кризового медіа-центру, йога-студії Yogalife, Makoto Dojo та Будинок Вільних Людей. Особлива подяка і Братам Капрановим, Саші Кольцовій та Валентину Пугачову, які погодились подарувати нам свій час і зробити цей світ трішечки добрішим.
«Старше покоління має відчувати нашу підтримку, – поділилася своїми думками перед літературним вечором Саша Кольцова в інтерв’ю для Cultprostir. – Мені важливо знати кінцеву мету. У «КримSOS» вона дуже конкретна – їм потрібен автомобіль. Принаймні, на одне колесо ми сьогодні зможемо зібрати».
Валентин Пугачов, автор популярних в соцмережах життєвих історій, теж розказав нам, чому вирішив підтримати проект: «Я зголосився на це, бо по-перше мені цінно взяти участь у «перевіреній» благодійності, тим паче там, де я можу залучити свою творчість #валінтіна_історії. По-друге, мені було би важко відмовити у цьому моїм хорошим друзям, ким є колеги із КримSOS і по-третє, особисто для мене це новий челенж, адже я зміг свою творчість перенести із онлайну в офлайн».
Що ж, хочете знати, як виглядає мрія на колесах? Відкриваємо Вам завісу таємниці…