Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Як зареєструвати право власності на майно, розташоване в зоні АТО?

1 / 02 / 2017

Відповідно до вимог Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» від 01.07.2004 реєстрація права власності та інших речових прав (наприклад, права користування землею або будівлею) на нерухоме майно, що розташоване в межах території Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, проводиться незалежно від місцезнаходження такого майна.

Проте наказом Міністерства юстиції України від 28.03.2016  № 898/5 правила такої реєстрації поширюються і на нерухоме майно, що розташоване на непідконтрольної українській владі території Донецької та Луганської областей.

Державна реєстрація обтяжень речових прав (заборона розпоряджатися та/або користуватися нерухомим майном) проводиться незалежно від місцезнаходження нерухомого майна.

КУДИ ЗВЕРТАТИСЯ:

до будь якого територіального органу Міністерства юстиції, виконавчих органів сільських, селищних та міських рад та нотаріусів.

Органи державної реєстрації та нотаріуси після проведення реєстраційних дій передають реєстраційні справи у паперовій формі:

 • Головному територіальному управлінню юстиції у Херсонській області (щодо майна, яке розташоване в межах території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя),
 • Головному територіальному управлінню юстиції у Донецькій області та Головному територіальному управлінню юстиції у Луганській області (щодо майна, яке розташоване в межах тимчасово окупованої території Донецької та Луганської областей).
НЕОБХІДНІ ДОКУМЕНТИ:
 • заява (формується та роздруковується реєстратором самостійно, ви лише ставите підпис);
 • документ, що посвідчує особу (паспорт);
 • оригінал документу, що посвідчує право власності на нерухоме майно (наприклад, договір купівлі-продажу, дарування; свідоцтво про право на спадщину, рішення суду про визнання права власності на майно тощо);
 • довіреність (у випадку, коли документи подає уповноважена особа, а не власник);
 • підтвердження оплати адміністративного збору за проведення реєстраційних дій (за кожну реєстраційну дію проводиться окрема оплата, крім випадків, коли особа звільнена від сплати збору).

За результатом розгляду заяви та документів, поданих для державної реєстрації прав, державний реєстратор приймає рішення щодо державної реєстрації прав або щодо відмови в такій реєстрації.

Після проведення реєстраційних дій та внесення відповідного запису до Державного реєстру прав, формується витяг з такого реєстру та розміщується на веб-порталі Мін’юсту. Там ви можете знайти його в будь-який час і за необхідності роздрукувати.  

За бажанням заявника реєстратор/нотаріус може роздрукувати витяг без використання спеціальних бланків з проставленням підпису та печатки. 

Тобто витяг з реєстру, що підтверджує проведення реєстрації права власності може бути у 2-х формах: в електронній та паперовій, що мають однакову юридичну силу.

ВАЖЛИВО!

Набуття та припинення права власності на нерухоме майно, яке знаходиться на тимчасово окупованій території, здійснюється відповідно до законодавства України за межами тимчасово окупованої території.  Будь-який правочин щодо нерухомого майна на території Криму, у тому числі щодо земельних ділянок, вчинений з порушенням вимог цього Закону, інших законів України, вважається недійсним з моменту вчинення і не створює юридичних наслідків, крім тих, що пов’язані з його недійсністю.

Державні реєстратори та нотаріуси не приймаються документи, видані на тимчасово окупованій та непідконтрольній території України.

НОРМАТИВНО-ПРАВОВА БАЗА
 1. Закон України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» від 15.04.2014
 2. Закон України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» від 01.07.2004.
 3. Постанова Кабінету Міністрів України від 25 грудня 2015 р. № 1127 «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень»
 4. Наказ Міністерства юстиції України «Про врегулювання відносин, пов’язаних з державною реєстрацією речових прав на нерухоме майно, що розташоване на тимчасово окупованій території України» 28.03.2016  № 898/5

 

Поділитись

Вибір редакції

Ще legalitem