Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Як студенту із Криму перевестися на навчання до ВНЗ на материковій частині України

6 / 06 / 2017

Отже, для того, щоб продовжити навчання у ВНЗ на материковій частині України, студенту необхідно виконати ряд кроків, а саме:

 1. Вибрати підходящий ВНЗ на території материкової України та сконтактувати з деканатом або приймальною комісією навчального закладу для отримання інформації щодо можливості переведення на навчання по напряму підготовки (спеціальності) студента. 

  Якщо студент навчається на бюджетній формі – уточнити інформацію щодо вільних місць по напряму підготовки (спеціальності), на яку здійснюватиметься переведення, що фінансуються за рахунок коштів державного бюджету. 

  Увага! У разі відсутності у навчальному закладі вільних бюджетних місць на напрямах підготовки (спеціальностях), на які здійснюється переведення студента, переведення може здійснюватись за рахунок вакантних бюджетних  місць з інших напрямів підготовки (спеціальностей) відповідних курсів (років навчання). За відсутності вакантних місць на інших напрямах підготовки (спеціальностях) керівник обраного для переведення ВНЗ звертається до Міністерства освіти і науки України або центрального органу виконавчої влади, у підпорядкуванні якого перебуває навчальний заклад, із запитом щодо вирішення питання фінансування додаткового обсягу державного замовлення.

 1. Звернутись до керівника навчального закладу, до якого він переводиться, з письмовою заявою про переведення, до якої додається залікова книжка та/або академічна довідка. Треба відмітити, що згода керівника навчального закладу, з якого переводиться студент, не обов’язкова.

  У випадку відсутності у студента вищезазначених документів, до заяви про переведення додаються:

 • копія документа, що посвідчує особу;
 • інформація про навчання (курс, рік навчання, напрям підготовки (спеціальність), успішність), що перевіряються в Єдиній державній електронній базі з питань освіти.
 1. Ліквідувати академічну різницю
 2. Отримати копію наказу про зарахування.

Треба зазначити, що переміщений студент на новому місці навчання користується тими ж правами і свободами, що і до переміщення, в т.ч. в контексті оплати за  навчання (наприклад, при переведенні повинна бути збережена сума оплати за навчання, зазначена в контракті, укладеному між ВНЗ та студентом в Криму).

Поновлення на навчання осіб, які були відраховані з навчальних закладів, розташованих на тимчасово окупованій території України, до навчальних закладів, розташованих на території інших регіонів України, здійснюється за вищеописаною схемою (окрім збереження суми оплати за навчання).

Ознайомиться з текстом Наказу можна тут

Поділитись

Вибір редакції

Ще legalitem