Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Як спільнота у Конотопі робить світ кращим

21 / 03 / 2019

У 2017 р. в місті Конотоп Сумської області переселенці разом із місцевими жителями створили громадську організацію для вирішення проблем людей з інвалідністю. Це ГО «Конотопська організація інвалідів-візочників «Велес». Вона була заснована людьми, які в силу обставин змушені пересуватися на інвалідних візках – Євгеном Величко та Маргаритою Деревцовою (крім них ще 6 співзасновників).

З того часу спільнота почала проводити соціально-культурні, спортивні заходи, займатися правозахисною та інформаційною діяльністю, співпрацювати з іншими організаціями та ініціативами, що займаються питаннями ВПО та осіб з інвалідністю.

У 2017 р. організація «Велес» виграла грант від ГО «КримСОС» та УВКБ ООН, завдяки якому змогла закупити ігри для людей з інвалідністю – бочче, джаколо та новус, що дало поштовх до розвитку ініціативи. Ці ігри використовують для реабілітації людей з фізичною інвалідністю, для відновлення побутових навичок, нормалізації психоемоційного стану тощо.

Завдяки плідній комунікації з місцевою владою, на даний час, ГО «Велес» на пільгових умовах орендує приміщення, в якому здійснює свою діяльність. Також дану організацію, відповідно до Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про засади державної регіональної політики», включено до стратегії розвитку міста Конотоп на 2019 рік.

[gallery-37006]

Більше того, зовсім недавно, 12-13 березня 2019 р. спільнота, з власної ініціативи, здійснила моніторинг (перевірку на інклюзивність) виборчих дільниць міста Конотоп. Як виявилось, тільки одна із шести дільниць оснащена пандусом. Проте і тут щоб до нього дістатися потрібно подолати високий бордюр.

Хтось міг би на цьому зупинитись і розповідати потім як «все погано». Проте ГО «Велес» звернулася з цим до Міської ради. У відповідь представники влади попросили надати списки людей з інвалідністю і зобов’язалися на час виборів облаштувати всі виборчі дільниці тимчасовими пандусами.

Саме так у складний для країни час звичайні люди можуть вирішувати проблеми громади. Об’єднавшись, ми можемо будувати суспільство, в якому держава не відіграє роль монополіста на створення благ та вирішення проблем, а є взаємовигідним партнером. Організація «Велес» – чудовий приклад такого об’єднання, діяльність якого відчувають не тільки члени спільноти, а й громада міста.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини