Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Як переселенцю оформити адресну допомогу?

7 / 07 / 2017

Постановою КМУ № 505 запроваджено механізм надання щомісячної адресної допомоги особам, котрі переміщуються з окупованої території та районів проведення АТО. 

Кому призначається допомога

Допомога призначається внутрішньо переміщеним особам з тимчасово окупованої території України і районів проведення антитерористичної операції, які стоять на обліку в управліннях праці та соціального захисту населення (УПСЗН) як вимушені переселенці.

Тривалість виплати допомоги

Із дня звернення за призначенням цієї допомоги по місяць зняття з обліку, але не більше шести місяців.

Розмір допомоги

Загальна сума допомоги на сім’ю розраховується як сума розмірів допомоги на кожного члена сім’ї та не може перевищувати 2400 гривень. Грошова допомога виплачується одному з членів сімї, за умови надання згоди від інших членів сімї на виплату цієї допомоги.

Якщо у складі сім’ї, якій призначено грошову допомогу, відбулися зміни, розмір грошової допомоги перераховується з місяця, наступного за місяцем виникнення таких змін, за заявою уповноваженого представника сім’ї або інформацією компетентного органу.

Розмір отриманої грошової допомоги не враховується під час обчислення сукупного доходу сім’ї для всіх видів соціальної допомоги, не включається до загального оподаткованого доходу.

Куди звертатися

Щоб оформити допомогу, уповноваженому члену сім’ї слід звернутися до найближчого відділення Ощадбанку, бажано попередньо звернувшись в контакт-центр даного банку для уточнення часу та адреси філії, де людини візьмуть з документами.

Документи, які необхідно надати для отримання допомоги

Необхідно надати паспорт громадянина України або інший документ, що засвідчує особу, довідки всіх членів сім’ї про постановку на облік як переміщені особи, заява на допомогу. До заяви прикріплюються:

 • копія свідоцтва про шлюб, копії свідоцтв про народження дітей, завірені особистим підписом уповноваженого представника сім’ї;
 • письмова згода довільної форми про виплату грошової допомоги уповноваженому представнику сім’ї від інших членів сім’ї та згода на обробку персональних даних;
 • письмовий дозвіл на розкриття уповноваженим банком інформації, що містить банківську таємницю, щодо поточного рахунку, відкритого уповноваженому представнику сім’ї в установі уповноваженого банку.

Довідку про взяття на облік як ВПО видають в УПСЗН району, де людина фактично проживає. До заяви додається копія свідоцтва про шлюб, копії свідоцтв про народження дітей та письмова згода довільної форми про виплату грошової допомоги уповноваженому представнику сім’ї від інших членів сім’ї та згода на обробку персональних даних.

Умови, за яких допомога не призначається:

 • хто-небудь із членів сім’ї має у володінні житлове приміщення, розташоване в регіонах, поза тимчасово окупованою територією України і районами проведення антитерористичної операції. Виняток – житло, непридатне для проживання. В такому випадку, для призначення/продовження адресної допомоги необхідно надати УПСЗН підтвердження у вигляді акту технічного стану такого житла;

  З липня 2017 ця умова не поширюється на сім’ї, до складу яких входять військовослужбовці з числа внутрішньо переміщених осіб, які захищають незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України та беруть безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції.

  Для підтвердження такої обставини необхідно разом із заявою на призначення адресної допомоги надати довідку з військової частини про залучення до проведення антитерористичної операції.

 • хто-небудь із членів сім’ї має на депозитному банківському рахунку кошти в сумі, що перевищує 10-кратний розмір прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб.

Особливості виплати допомоги

 1. Розмір адресної допомоги на два місяці зменшується на 50 відсотків, а на наступний період – припиняється для осіб, які є працездатними, але фактично не працюють і не працевлаштувалися навіть за сприяння державної служби зайнятості, а також для осіб, які перебувають у трудових відносинах із працедавцями на тимчасово окупованій території України або в районах проведення антитерористичної операції, але фактично не працюють.

  Ця норма не поширюється на громадян, які доглядають за дітьми до досягнення ними трирічного віку; громадян, які доглядають за дітьми, що потребують догляду протягом часу, визначеного у медичному висновку лікарсько-консультативної комісії, але не більше ніж до досягнення ними шестирічного віку; громадян, які мають трьох і більше дітей віком до 16 років і доглядають за ними; громадян, які доглядають за інвалідами I групи або дітьми-інвалідами віком до 18 років, або інвалідами I чи II групи внаслідок психічного розладу, або особами, які досягли 80-річного віку; а також фізичних осіб, які надають соціальні послуги та студентів денної форми навчання.

 2. Особи працездатного віку, яким призначено допомогу, зобов’язані інформувати в триденний термін уповноважений орган про факт працевлаштування/взяття на облік як безробітний.

Термін призначення допомоги

УПСЗН протягом 10 днів після подання уповноваженим представником сім’ї заяви та документів у філію Ощадбанку призначає допомогу або відмовляє у її призначенні і повідомляє відповідним чином уповноваженого представника сім’ї.

У разі призначення далі гроші перерозподіляються Міністерством соціальної політики.

 

Поділитись

Вибір редакції

Ще legalitem