Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Як отримати свідоцтво про смерть на окупованій території

30 / 06 / 2016

Вам необхідно пройти наступну процедуру:

  1. Звернутися до будь-якого відділу державної реєстрації актів цивільного стану в межах території, підконтрольній України, та отримати письмову відмову, яку  можна використати при підготовці заяви до суду.
  2. Подати до будь-якого суду (незалежно від місця проживання) заяву про встановлення факту смерті особи на тимчасово окупованій території України, а разом з нею –  належні докази та квитанцію про сплату судового збору.

Нагадаємо, що сума судового збору становить 275 гривень 60 копійок, це 0,2 % від мінімальної заробітної плати в 1378 гривень.

Важливо! Судовий збір не потрібно платити, якщо особа загинула, чи пропала безвісти в районах проведення воєнних дій та АТО.

Форму заяви можете скачати тут.

Також, в заяві Ви повинні вказати:

  • який факт просите встановити та з якою метою (у нашому випадку – встановлення факту смерті особи);
  • докази, що підтверджують факт смерті (доказами у справі можуть бути пояснення заявників, свідків; письмові докази; речові докази, зокрема звуко- і відеозаписи, висновки експертів).

Важливо! У разі посилання на свідчення свідків, заявник повинен переконатись, що вони зможуть з’явитися до суду.  

  1. Очікувати на розгляд справи і рішення суду.

Така справа розглядається судом невідкладно з моменту надходження заяви (на практиці термін розгляду заяви може збільшуватись). За результатами розгляду заяви, суд може прийняти таківаріанти рішень:

  • Встановити факт смерті особи. Якщо заявник був відсутній під час оголошення рішення,  копію рішення про встановлення факту смерті суд надсилає до відділу державної реєстрації актів цивільного стану для державної реєстрації смерті.
  • Повернути заяву, якщо вона була неналежної форми, або були відсутності вказані у заяві документи.
  • Відмовити у разі недостатніх доказів.Суд має роз’яснити порядок оскарження рішення та невідкладно видати копію рішення заявнику.
  1. З рішенням суду про встановлення відповідного факту та паспортом громадянина України Ви можете отримати свідоцтво про смерть у найближчому відділу державної реєстрації актів цивільного стану.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини