Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Як отримати готовий паспортний документ в умовах карантину?

8 / 12 / 2020

Згідно наданої інформації Державної міграційної служби України (надалі – ДМС) в умовах карантину отримати готовий паспорт громадянина України або паспорт, до якого здійснено вклеювання фотокартки по досягненню відповідного віку можна у територіальному підрозділі ДМС за фактичним місцем перебування особи. 

 Тобто, якщо Ви здали паспорт громадянина України у вигляді книжечки на обмін за зареєстрованим місцем проживання, наприклад, у місті Києві, а нині Ви знаходитесь у місті Херсон, то отримати вже готову ІD-картку можна у територіальному підрозділі ДМС у місті Херсоні. 

Для того, щоб скористатись даною послугою необхідно написати листа у довільній формі  на електронну адресу hotline@dmsu.gov.ua  або безпосередньо на сайті ДМС України «приймальня електронних звернень громадян».  В обов’язковому порядку зазначайте про необхідність повідомити вас про надходження паспорту до нового відділу ДМС на вашу електронну адресу або смс повідомленням на ваш номер телефону (звертаємо увагу, що це мають бути тільки українські оператори мобільного зв’язку). 

Відповідно до положень п. 98 «Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України»  затвердженого Постановою КМУ № 302 від 25 березня 2015 року – у разі неотримання паспорта протягом трьох місяців з дня його надходження до уповноваженого суб’єкта паспорт разом із заявою-анкетою та доданими до неї документами повертаються на підставі акта приймання-передачі відповідному територіальному органу/територіальному підрозділу ДМС для зберігання.  

Паспорти для виїзду за кордон зберігаються протягом місяця за тих самих умов. 

Зазвичай, якщо заявник не отримав паспорт протягом шести місяців з дня його оформлення, працівник територіального органу/територіального підрозділу ДМС письмово попереджає заявника про знищення паспорта в разі його неотримання протягом року з дня його оформлення. У разі неотримання протягом року паспорта – він знищується. 

За загальним правилом, якщо заявник звертався для отримання паспортних документів до центрів надання адміністративних послуг, то після закінчення терміну для отримання готових документів вони повертаються на зберігання до територіального органу/територіального підрозділу ДМС, який надавав погодження на їх оформлення.  

Звертаємо вашу увагу, що строк зберігання неотриманого паспорту може бути продовжено за письмовим зверненням особи із зазначеного кінцевого строку зберігання. 

Але, не слід хвилюватись, оскільки відповідно до пп. 3 п. 2 розділу ІІ «Прикінцеві положення» Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» від 17.03.2020 № 530-IX встановлено, що на період встановлення карантину або обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19) з дня оголошення карантину зупиняється перебіг строків звернення за отриманням адміністративних та інших послуг та строків надання цих послуг, визначених законом. Від дня припинення карантину перебіг цих строків продовжується з урахуванням часу, що минув до його зупинення. Отже, у період дії карантину, передані на зберігання до територіального органу / територіального підрозділу ДМС документи знищенню не підлягають. 

Тобто, перебіг терміну зберігання готового паспорту зупиненоТому, якщо немає негайної потреби у отриманні паспорту ви можете його отримати після завершення карантину та не наражати себе на небезпеку під час карантину. 

На момент публікації статті, в ході моніторингу, було з’ясовано, що паспортні документи, які оформлювались у ЦНАПах на КПВВ “Каланчак” та “Чонгар” наразі зберігаються за місцем подання та не були передані для зберігання до територіальних підрозділів ДМС. Отже, у разі якщо громадяни здійснювали оформлення у вищезазначених ЦНАПах, вони можуть отримати готові документи там. 

У листопаді 2020 року через гарячу лінію громадської організації «КримСОС» було надано таку кількість юридичних консультації:

В цілому – 178 людей звернулося в офіси громадської організації «КримСОС»:

з них:

112 – внутрішньо переміщених осіб;

40 – жителі непідконтрольних територій;

26 – жителі підконтрольних територій.

Було надано 405 первинних юридичних консультацій.

Актуальними питаннями людей, які звернулись на гарячу лінію громадської організації «КримСОС» в цьому місяці стали питання про перетин адміністративного кордону з Кримом в обох напрямках на період карантину, отримання довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, встановлення фактів народження дитини та смерті особи, отримання паспорту громадянина України та отримання інших адміністративних послуг.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Статті