Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Як окупація Криму впливає на екологічний стан Чорного та Азовського морів, — онлайн-дискусія

27 / 09 / 2021

30 вересня, у Всесвітній день моря, команда КримSOS проведе екологічну онлайн-дискусію «Забруднення Чорного і Азовського морів внаслідок окупації Криму». 

Проблема забруднення Росією акваторій Чорного та Азовського морів, на жаль, не отримує належної уваги в українському інформаційному просторі. Тим часом, варварські дії РФ наближають катастрофічні наслідки для навколишнього середовища Криму та акваторій Чорного та Азовського морів. Ми організовуємо дискусію саме для того, аби привернути увагу української влади та громадськості до цієї важливої теми. 

Внаслідок дій російської влади почастішали випадки розливу нафти в районі півострова, збільшились викиди кримських каналізаційних стоків, а регулярні військові навчання армії РФ у Криму знищують не «умовного cупротивника», а морську флору та фауну.

Окремо варто згадати руйнівний вплив будівництва та експлуатації Керченського мосту на екологію Чорного та Азовського морів. Цей масивний об’єкт значно обмежує водообмін між морями. Унікальна флора і фауна Азовського моря надчутливі до найменших змін середовища, тому вони опинилися під загрозою поступового знищення. Це, зокрема, стосується і червонокнижних дельфінів, які регулярно мігрують через Керченську протоку.

В умовах тимчасової втрати контролю над значною частиною акваторії Чорного та Азовського морів українська влада має виробити політику реагування на руйнівний вплив, який здійснює Росія на екологію Криму.

Основні питання, які ми обговоримо під час заходу:

  • Джерела забруднення морського середовища Криму;
  • Збереження флори і фауни Чорного і Азовського морів;
  • Взаємозв’язок між забрудненням морського середовища та правами людини в окупованому Криму;
  • Вплив забруднення морського середовища Криму на держави Чорноморського басейну;
  • Діяльність українських органів влади щодо попередження, реагування та подолання наслідків забруднення морського середовища Криму;
  • Залучення міжнародних механізмів для притягнення РФ до відповідальності за збитки, завдані морському середовищу України

Учасники дискусії:

  • Євген Хлобистов — професор Національного університету «Києво-Могилянська академія»,  експерт Кримськотатарського ресурсного центру; 
  • Тимур Короткий — спеціаліст з міжнародного гуманітарного права, міжнародного морського права та міжнародного права навколишнього середовища, Віце-президент Української асоціації міжнародного права; 
  • Олексій Василюк — еколог Української природоохоронної групи.

Модеруватиме захід аналітик КримSOS Євгеній Ярошенко 

Під час дискусії її учасники обговорять стан морського середовища навколо окупованого Криму, наслідки забруднення та подальші кроки щодо адвокації цієї проблеми.

Дата:  30 вересня

Час: 11:00-12:30

Трансляція дискусії проходитиме на сайті Українського кризового медіа-центру, а також на сторінці КримSOS у Facebook

Поділитись

Вибір редакції

Ще Анонси