Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Як оформити свідоцтво про народження дитині, котра народилася на тимчасово окупованій території України

12 / 12 / 2016

Отримати свідоцтво про народження дитини, яка народилася на тимчасово окупованій території України  (АР Крим, м. Севастополь та окремі райони Луганської та Донецької областей), можна лише через суд.

Порядок протікання цієї процедури такий.

1. Вам потрібно звернутися до будь-якого відділу державної реєстрації актів цивільного стану у межах території, підконтрольної легітимній владі України, та отримати письмову відмову. Ця відмова буде використана при підготовці заяви до суду.

2. Ви маєте подати до будь-якого суду (за межами окупованої території незалежно від місця проживання заявника):

 • письмову відмову, отриману в відділі державної реєстрації актів цивільного стану;
 • заяву про встановлення факту народження особи на тимчасово окупованій території України (бланк заяви ЗАВАНТАЖУЙТЕ ТУТ);
 • належні докази, що підтверджують факт народження дитини, вказують місце й дату народження та імена батьків. Доказами можуть бути:

  – письмові докази: оригінали чи копії медичних документів, у тому числі папери, складені на тимчасово окупованій території; оригінал чи копії свідоцтв про народження, видані на тимчасово окупованій території;

  – пояснення заінтересованих осіб, їхніх представників;
  – свідчення свідків (якщо Ви вирішили посилатись на свідчення  свідків, то маєте переконатись, що свідки зможуть з’явитися до суду в день подання заяви про встановлення факту народження);
  – речові докази, зокрема звуко- і відеозаписи;
  – висновки експертів;
 • квитанцію про сплату судового збору за ставкою 0,2 розміру мінімальної заробітної плати (станом на 15 лютого 2016 року він становить 275 грн 60 коп.).

3. Суд розглядає Вашу справу.  

Термін розгляду заяви: офіційно – невідкладно з моменту надходження відповідної заяви; на практиці – суди можуть збільшувати термін розгляду індивідуально в кожному окремому випадку.

За результатами розгляду заяви суд видає одну з постанов:

 • рішення про встановлення факту народження дитини з зазначенням відомостей про батьків;
 • рішення про повернення заяви (у разі неналежної форми заяви або відсутності вказаних у заяві документів);
 • рішення про відмову у встановленні факту народження (у разі недостатніх доказів). При цьому суд має роз’яснити порядок оскарження рішення та невідкладно видати копію рішення заявнику.

4. Якщо суд постановив рішення про встановлення факту народження дитини, Вам слід отримати свідоцтво про народження. Для цього необхідно подати до будь-якого відділу державної реєстрації актів цивільного стану копію рішення суду про встановлення відповідного факту та паспорт громадянина України.

Увага! Якщо заявник відсутній під час проголошення рішення суду, то суд надсилає копію рішення про встановлення факту народження до відділу державної реєстрації актів цивільного стану для державної реєстрації народження.

 

Станом на 15.02.2016 тимчасово окуповані території України визначено Законом України від 15.04.2014 № 1207-VII «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», Постановою Верховної Ради України від 17.03.2015 № 254-VIII «Про визнання окремих районів, міст, селищ і сіл Донецької та Луганської областей тимчасово окупованими територіями».

 

Вибір редакції

Ще legalitem