Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Як люди з інвалідністю скандинавській ході навчалися

24 / 07 / 2018

«Межі у нас в головах»

Ольга Делембовська давно хотіла спробувати себе у скандинавській ході. Проте через тяжке захворювання були сумніви. Її відмовляли, казали, що в неї нічого не вийде, але вона вирішила почати. Зараз Ольга тренується тричі на тиждень і досягає гарних результатів. «Після початку занять зі скандинавської ходи у мене зменшилось хронічне напруження м’язів та загалом покращився стан здоров’я», – розповіла Ольга.

«Саме завдяки Олі відбувся наш захід для людей з інвалідністю», – Юлія Кузовкова

Майстер-клас зі скандинавської ходи проводила переселенка з Луганська Юлія Кузовкова. Вона є головою ініціативної групи «Скандинавська хода плюс». Минулого року за сприяння ГО «КримSOS» та Агентства ООН у справах біженців ініціатива отримала грант на закупівлю палиць для скандинавської ходи. З того часу Юлія проводить безкоштовні заняття для переселенців та місцевих жителів вразливих категорій. Саме вона повірила у можливості Ольги Делембовської та почала проводити для неї індивідуальні заняття.

Також активну участь у проведенні заходу приймала перша Чемпіонка України зі Скандинавської Ходи та один з перших тренерів з цього виду спорту в нашій країні Олена Свириденко, яка допомагала учасникам і консультувала з приводу правильної техніки ходи; працівниця соцслужби Юлія Кабушка займалася організаційними питаннями. Майстер-клас відкрила Світлана Бивала, виконавши вокальний номер, серед слухачів були присутні мама і бабуся дівчинки, які також долучилися до тренування. Окрім гостей з Полтавщини на захід завітали пирятинці, які регулярно займаються скандинавською ходою, та представники німецької організації «За самовизначення та гідність».

Усі присутні мали можливість пройти кілька кіл на центральному стадіоні Пирятина з професійним обладнанням під  наглядом досвідчених тренерів. Учасники заходу на власному досвіді переконалися, що скандинавська хода є доступною для людей з інвалідністю. Цей вид  фізичної активності є природнім, і кожен, хто її практикує, може регулювати навантаження відповідно до своїх потреб та можливостей. 

Мешканці Пирятина підготували красивий фінал заходу: за власний кошт вони придбали повітряні кульки. Учасники майстер-класу загадали найзаповітніші бажання та відправили їх разом з кульками у небо. У відповідь гості на чолі з головою Полтавської організації інвалідів, Сергієм Чумаком, завершили захід виконанням пісні.

 

  

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини