Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

«Я хворий і виснажений»: у політв'язня Джеміля Гафарова серйозно погіршився стан здоров'я

10 / 12 / 2020

Про це повідомляє «Кримська солідарність» з посиланням на адвоката Ріфата Яхіна.

9 грудня підконтрольний РФ Верховний суд Криму продовжив Гафарову термін утримання під вартою до 14 січня, незважаючи на його інвалідність і критичний стан здоров’я. Як сказав Ріфат Яхін, в будівлю суду політв’язня конвоїри привезли з опухлою ногою.

«Медична частина 91 Федеральної служби виконання покарань продовжує ухилятися від надання медичної інформації та відомостей про стан здоров’я Гафарова його адвокату і приховує справжню картину про результати медичних аналізів і всю лікарську інформацію від самого Гафарова. Сьогоднішньому різкому погіршенню стану здоров’я Гафарова передувала відмова терапевта медичної частини 91 в госпіталізації та обстеження Гафарова, про яку він просив всі останні місяці, і цей же терапевт відмовив Гафарову в наданні інформації про результати його аналізів», — розповів Ріфат Яхін.

Через свого адвоката Гафаров передав лист, в якому повідомив подробиці свого стану здоров’я. У листі політв’язень повідомляє, що відчуває сильні болі, через які він протягом кількох ночей не може спати.

 

«Ось уже третій день я хворий і виснажений сильним болем в суглобах ступень обох ніг. Це результат безладного харчування і недотримання дієти, результат прийняття лікарських препаратів без консультації лікаря, результат розвитку моєї хронічної ниркової недостатності без огляду лікарів, без досліджень, які при моїй хворобі повинні проводитися не менше ніж 1 раз в 3-4 місяці. Я зараз відчуваю кризу подагри (точніше подагричний артрит), який неминучий при хронічній нирковій недостатності. Це солі сечової кислоти, які не виводяться з крові хворими нирками і руйнують суглоби рук і ніг, особливо ступень. Права ступня округлилася як циліндр «вареної ковбаси», почервоніла в місці суглоба великого пальця і ​​нагадує ногу після укусу джмеля. Але це не так страшно. Головне — це пекельний біль у ступні, подібно розпеченому залізу, ось уже 2 ночі позбавляє мене сну. Лежати не можу, сидіти не можу. Препарат «Алопуринол» приймаю подвійною дозою, але болі не вщухають. На перерахунок виходжу кульгаючи, але ніхто з адміністрації не питає, чому так? Оскільки повно і інших хворих з температурою в камері, вертатися до фельдшера марно, знеболюючих немає, терапевта немає — хворіє, до лікарів не водять навіть двох хворих з температурою», — повідомив у своєму листі Джеміль Гафаров.

Нагадаємо, 27 березня 2019 року в Криму пройшли масові обшуки в будинках кримських татар, після яких 24 затриманим (серед яких був і Джеміль Гафаров) було обрано запобіжний захід у вигляді утримання під вартою. Їх підозрюють в причетності до забороненої в РФ (але легальної в Україні) організації «Хізб ут-Тахрір».

Окупаційна влада звинуватила Джеміля Гафарова за ч. 2 ст. 205.5 ( «Участь в діяльності терористичної організації»), ст. 278 КК РФ («Підготовка до насильницького захоплення влади організованою групою за попередньою змовою»).

Гафаров — інвалід другої групи. Ще до ув’язнення він мав хронічну ниркову недостатність четвертого ступеня і пов’язані з цим хвороби серця. У 2017 році він переніс важкий інфаркт міокарда, ускладнений аневризмою. Адвокат Гафарова Ріфат Яхін стверджує, що його підзахисний перебуває в критичному стані, а утримання в ізоляторі становить загрозу його життю.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини