Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Визначені переможці конкурсу соціальних ініціатив

13 / 05 / 2016

Конкурс був реалізований громадською організацією «КримSOS» за результатами триденного бізнес-тренінгу для громадських організацій «NGO Camp». Тренінг проходив 30 березня – 1 квітня на базі хабу «Будинок Вільних Людей» в Києві.  Головним експертом програми виступив Ян Цихлінський*.

Розвиток громад є інноваційною довгостроковою стратегією вирішення проблем, породжених внутрішнім переміщенням. Дана стратегія кардинально відрізняється від існуючого нині підходу. Принципи нового підходу полягають в вирішенні проблем вразливих категорій через розвиток місцевих громад, системній колективній соціальній роботі через об’єднання постраждалих людей по певним категоріям для вирішення їх спільних проблем. Тобто, проходить робота з громадами, а не з окремими людьми.

Участь в Конкурсі взяли 9 громадських організацій – учасники тренінгу з 9 регіонів (Львівська, Харківська, Івано-Франківська, Вінницька, Запорізька, Дніпропетровська, Волинська,  Донецька області, м. Київ).

До конкурсної комісії входили:

  •        Ірина Доценко, координатор київського офісу ГО «КримSOS»;
  •        Ян Цихлінський, головний тренер Програми розвитку громад;
  •        Наталія Гусак, професор з соціальної роботи Києво-Могилянської Академії.

На втілення проекту по розвитку місцевих громад переможці отримають підтримку розміром 50 000 грн в негрошовій формі (закупівля необхідного обладнання або оплати послуг).

Переможці Конкурсу:

  1.      Громадська організація «Арекет» (м. Дрогобичі, Львівська обл.)

Проект: «Дрогобич – культурний простір»  проведення вуличної Акції «Запали вогонь у своєму серці», в пам’ять про жертв депортації кримських татар у 1944 році з залученням громадськості до трагічної дати рідного народу Криму.

  1.   Громадська організація «ВІ «Станція «Харків» (м. Харків)

Проект: «Станція «Спільнота» майстер-класи для дітей, підлітків і дорослих. Вироби будуть продані на благодійних аукціонах під час міських ярмарків. Доходи будуть витрачені на смачні подарунки для Будинку для людей похилого віку.

  1.   Благодіна організація «Фонд «Відродження Прикарпаття»  (м. Івано-Франківськ).

Проект: «Eco-Logichna Varta» створення місцевої громади (ВПО і місцеві жителі) для вирішення екологічних та соціальних проблем свого регіону (посадка 30 саджанців, встановлення лавок у місті, та 10 смітників).

  1.   Вінницька обласна громадська організація «Спілка підприємців «Стіна» (м. Вінниця)

Проект «Соціальна адаптація економічно активних ВПО серед молоді засобами самозайнятості»  реалізація взаємодії між ВПО, підприємцями та громадськістю. Інформування, навчання, навчання і професійної адаптації під керівництвом професійних менторів, і як кінцевий результат тривалий термін зайнятості з можливістю кар’єрного росту для молоді ВПО.

  1.   Громадська організація «Центр мистецтв «Арт-Простір» (м. Запоріжжя)

Проект:  «Книголісся» (Книга Forest) сімейний відпочинок, простір для об’єднання і розвитку місцевої громади, фестиваль мистецтв і книги для юних читачів та їхніх батьків.

Протягом травня планується менторська підтримка від експерта у форматі онлайн-консультацій, а в червні та липні Ян Цихлінський відвідає кожного переможця конкурсу. 

<img decoding=
*Ян Цихлінський –  професор Бернського університету прикладних наук за напрямками соціального розвитку місцевих громад та співробітництва між місцевими громадами в галузі розвитку. 20 років практичного досвіду в даній сфері. 

Програма розвитку громад реалізує ГО «КримSOS» в рамках Української ініціативи зміцнення громадської довіри (UCBI), за фінансової підтримки  Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини