Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Вирок винесено: Кабмін опублікував затвердження змін до Постанови № 637

13 / 06 / 2016

На Урядовому порталі опублікували нововведені зміни до Постанов, що стосуються соціальних виплат переселенцям із окупованих територій східної України та Криму. Ці зміни були не просто прийняті без публічного обговорення з громадськістю, але, головним чином, порушують Конституцію та законодавство України.

Таким чином справдились найгірші побоювання громадськості. Вікторія Савчук, адвокаційний експерт ГО «КримSOS» зазначає:

Сьогодні влада зробила ще один крок. Але крок не в бік європейської інтеграції, а в бік радянської ідеології з чітко вираженими авторитарними ознаками. 1,8 млн переселенців обмежили у доступі до соціального забезпечення.

Експерт також прогнозує, що така стратегія поводження уряду неминуче призведе до соціального вибуху та втрати авторитету влади. Тому, на її думку, в уряду України на часі повинні бути набагато пріоритетніші питання, ніж дискримінація та тотальний контроль над переміщеними громадянами України.

Уже найближчим часом переселенці відчують на собі тяжкі наслідки новоприйнятих змін. Перш за все будуть створені мобільні бригади з пердставників СБУ і Нацполіції, які приходитимуть до переселенців додому, коли їм захочеться. Більше того, спеціальні комісії зможуть на власний розсуд вирішувати, чи гідні переселенці заробленої пенсії. На цьому буде поставлено хрест на Конституції. Більше про майбутні нововведення читайте ТУТ.

У знак протесту переселенці разом із активістами та киянами вийдуть 14 червня о 14:00 під будівлю Кабінета Міністрів України. Мітинг під гаслом “За Ваші і наші права” покликаний пояснити урядові, що дискримінаційні заходи щодо переселенців розділяють українське суспільство.

Вибір редакції

Ще Новини