Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Вимушені переселенці з Донбасу і Криму подали більше 700 індивідуальних позовів проти Росії

6 / 01 / 2016

Про сотні індивідуальних заяв проти Росії у Європейському суді з прав людини у зв’язку з окупацією Криму і Донбассу розповів Міністр юстиції Павло Петренко в ефірі «5 каналу».

Міністерство юстиції подавало різні арбітражні, інші позови до російського окупанта щодо компенсації, оцінки тощо. В Європейському суді з прав людини є три великі справи України проти Росії.

«Українська сторона подала дуже багато доказової бази, натомість російська сторона не подала жодного доказу і жодного пояснення, – розповів Павло Петренко. – Зараз Україна ініціювала ще плюс три справи. Тому ми зробили кампанію і через наші центри безоплатної правової допомоги, спільну справу із захисниками, всім українцям – це, як правило, переселенці з Донбасу і з Криму – дали можливість, щоб вони подали відповідні індивідуальні заяви проти Росії.

За словами чиновника, їх подали вже понад 700, і ця цифра щодня збільшується, тому що в Україні діє 100 центрів безоплатної правової допомоги.

«Фактично в кожному з цих центрів є наступний механізм: ви приходите, вам дають анкету-опитувальник, ви відповідаєте на дуже прості запитання – втратили будинок, втратили таке майно, за яких обставин, чи вимагали від вас зміну паспорта, чи залишились у вас там родичі, чи когось там притягали до відповідальності за висловлювання чи певні думки щодо незгоди з анексією Криму. Після заповнення такого опитувальника за вами закріплюється адвокат, який оформлює цю безпосередню заяву проти Росії до Європейського суду. І направляється ця заява безпосередньо до суду», – пояснив міністр юстиції.

Павло Петренко вважає, що до кінця 2016 року є шанс, що перші справи уже будуть відкомуніковані і, можливо, є шанс, що може бути винесене перше рішення саме в індивідуальній справі.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини