Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Видалення із залу політв’язня і протокол на адвокатів: як проходило судове засідання по другій Бахчисарайській «справі Хізб ут-Тахрір» 11 серпня

12 / 08 / 2020

Про це повідомляє «Кримська солідарність».

«Провина» Сервера Мустафаєва полягала в тому, що він намагався протестувати щодо рішення суду відмовити допитати 14 свідків захисту, які повинні були дати свідчення на користь обвинувачених.

«З огляду на численні порушення регламенту судового засідання з боку підсудного Мустафаєва, безрезультатність прийнятих судом заходів з примусу до порядку в судовому засіданні, перебивання головуючого видалити підсудного Мустафаєва до кінця судового слідства», — мотивував своє рішення про видалення Мустафаєва головуючий суддя.

Пізніше судові пристави склали на адвокатів Мустафаєва Лілю Гемеджі і Олену Пестовскьку адміністративний протокол за «непокору розпорядженню суду». Вони не стали виходити із залу на вимогу приставів, тому, що проводили консультації з підзахисним, після чого начальник служби судових приставів викликав їх до себе в кабінет, де повідомив про складання адміністративного протоколу за непокору. Після повернення до залу вони вступили у суперечку з приставами, стверджуючи, що правопорушення не було.

Як повідомляє медіа-проєкт Ґрати, в результаті пристави не склали протокол на адвокатів. Один з них заявив, що не бачить в їхніх діях правопорушення і відмовляється складати протокол. Тепер захист кримчан побоюється, що за це пристава можуть звільнити.

Раніше, під час судового засідання 10 серпня суд також відмовив у допиті більшості свідків захисту, аргументуючи це рішення «принципом достатності».

Нагадаємо, 11 жовтня 2017 року російські силовики провели в Бахчисараї низку обшуків і затримали 15 кримських татар. Шістьох з них окупанти підозрюють в зв’язках з організацією «Хізб ут-Тахрір» (заборонена в Росії, але легальна в Україні). Це Марлен Асанов, Сейран Салієв, Тимур Ібрагімов, Сервер Зекір’яєв, Мемет Бєлялов і Ернес Аметов.

21 травня 2018 року російські силовики провели обшуки в будинках Едема Смаїлова і Сервера Мустафаєва і заарештували їх.

Всім затриманим загрожують терміни від 15 до 20 років позбавлення волі в колоніях суворого режиму.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини