Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Вибухи у Чаплинці нагадали Заходу про Крим

23 / 11 / 2015

Українська електроенергія перестала надходити на півострів менше двох діб тому, але вже зараз можна з упевненістю сказати, що це найбільш висвітлювана історія про Крим з часів анексії. Світові ЗМІ давно не включали в свої стрічки новини з Криму, переключившись на більш актуальні об’єкти на кшталт ІГІЛ і війни в Сирії. Але ситуація змінилася, щойно два мільйони людей залишилися без світла.

Відключення електроенергії висвітлюють усі великі газети і новинні портали, але більшість обмежилася переказом фактів, уникаючи оціночних суджень. У декількох статтях ситуацію називають «суворим нагадом про енергетичну залежність Криму від України» и «спробою нав’язати економічну блокаду», але це винятки із загальної тенденції.

Чимало західних журналістів і експертів непокояться, що перебої в постачанні призведуть до посилення напруги між Росією та Україною, особливо після того, як з’явилася інформація про наближення 12 російських танків до кордону між Кримом і материком.

Деякі спостерігачі також звернули увагу на те, що база Чорноморського флоту в Севастополі відіграє важливу роль в операціях Росії в Сирії, тому можливі зміни в діях російських військових у найближчі декілька днів. Хоча флот і заявив, що відключення електроенергії на його діяльності ніяк не позначиться.

У соціальних мережах реакція на підрив ліній електропередачі більш бурхлива. Деякі, як, наприклад, редактор впливового німецького видання Bild Джуліан Ропкі, стурбовані гуманітарними наслідками перебоїв в електропостачанні і підкреслюють, що рішення про припинення поставок до Криму повинен приймати уряд, а не невідомі підривники.

 

Карл Більдт, колишній прем’єр-міністр і міністр закордонних справ Швеції, у свою чергу задається питанням, чи будуть активісти також намагатися перекрити постачання води на півострів.

 

В цілому, майже повна відсутність оцінок подіям в ЗМІ швидше за все говорить про те, що історія дуже неоднозначна і ще не вичерпала себе. Як і більшість українського суспільства, експерти розуміють, що в цій ситуації тісно переплелися політичні та моральні міркування. До того ж, на даному етапі наслідки відключення електроенергії передбачити дуже складно.

А можливо, відсутність оцінок пояснюється тим, що контекст подій на Чаплинці ще не цілком зрозумілий західним журналістам і оглядачам. А значить, їм доведеться знову пригадати, чому анексія Криму — це проблема не однієї лише України.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Статті