Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

В’ЯЗНІ КРЕМЛЯ

12 / 08 / 2019

Десяти містам України буде представлена інсталяція із 121 капкану – саме така кількість українських громадян незаконно позбавлені волі у в’язницях Росії і окупованого Криму. На сьогодні це 97 політв’язнів та 24 військовополонених моряків. Метою акції є привернення уваги громадськості до українських політичних в’язнів, яких утримує російська влада, у тому числі кримських татар. Однією з головних ідей проведення акцій є підтримка самих політв’язнів та їхніх родичів і прояв солідарності з ними.

Першим з 10 міст стане Одеса, де 13 серпня інсталяцію буде встановлено на Приморському бульварі біля пам’ятника Дюку де Рішельє. А вже 15 серпня 121 капкан зможуть побачити жителі Херсона на вулиці Суворова біля перехрестя із провулком Сестер Гозадінових. 

В рамках туру також проводитимуться прес-конференції, на яких буде представлено останню інформацію про ситуацію із українськими політв’язнями. Родичі полонених поділяться історіями та прикладами безправ’я і залякування, які чинить Російська Федерація і окупаційна влада на Кримському півострові.

Правозахисники розкажуть про те, як Росія переслідує незгодних з діями Кремля, а також що має зробити українська влада, щоб надати правовий статус та соціальні гарантії політв’язням та їхнім родинам. Йтиметься і про те, як звичайні громадяни можуть підтримати політв’язнів.

 Спікери заходу:

  • Дар’я Свиридова, юристка Української Гельсінської спілки з прав людини;
  • Людмила Шумкова, тітка політв’язня Олександра Шумкова;
  • Марія Томак, координаторка Медійної ініціативи за права людини;
  • Антон Кориневич, представник Президента України в Автономній Республіці Крим;
  • Таміла Ташева, співзасновниця, координаторка громадської організації “КримSOS”;
  • Ліза Мей, активістка глобальної акції #SaveOlegSentsov.

Одеса – 13 серпня о 12:00 в ImpactHub Odessa (вул. Грецька, 1а, зал Seattle)

Херсон – 15 серпня об 11:00 у прес-клубі “Новий день” (вул. Декабристів, 26)

Після прес-конференції журналістам запропонують відвідати місце проведення інсталяції. Також працюватиме інформаційний намет, у якому жителі міст можуть отримати спеціально створену до акції тематичну газету з інформацією та історіями політв’язнів. Активісти глобальної акції #SaveOlegSentsov запропонують усім бажаючим написати листа чи підписати листівку для в’язнів Кремля, які після туру будуть передані кожному адресату.

Організатори і партнери акції: правозахисні організації (Центр прав людини ZMINA, Кримська правозахисна група, Українська Гельсінська спілка з прав людини, Центр громадянських свобод, КримSOS), кампанія #SaveOlegSentsov, Об’єднання родичів політв’язнів Кремля. 

Контактна особа: Руслан Коломєйцев, 095 131 56 31, kolomeitsev.rusel@ukr.net

 

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини