Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Вважали, що джихад — це правильно: «суд» в Криму заарештував підозрюваних в підготовці теракту (доповнено)

9 / 04 / 2021

Про це повідомляє прес-служба «суду».

У публікації затримані фігурують як «громадянин А.» та «громадянин О.».

Першого підозрюють в «сприянні терористичній діяльності» (ч. 1.1 ст. 205.1 КК РФ).

«Слідством встановлено, що А., сповідуючи крайні, найбільш агресивні форми ісламу, що закликають до “джихаду” — “священної війни” проти “невірних”, тобто представників інших релігій і конфесій, вважаючи практику насильства і ідеологію тероризму правильними, вступив в контакт з членом “Хайят Тахрір аш-Шам”. Потім, неодноразово, протягом 2020 р. здійснював перекази грошових коштів на Qiwi-гаманець, зареєстрований за номером телефону, який використовувався для зарахування грошових коштів в якості фінансової допомоги “Хайят Тахрір аш-Шам”. А. своєчасно не повідомив органам влади або іншим чином не сприяв запобіганню або припиненню діяльності “Хайят Тахрір аш-Шам”. А. підозрюється в скоєнні особливо тяжкого злочину, спрямованого проти громадської безпеки, передбаченого ч. 1.1 ст. 205.1 КК Російської Федерації, за яке передбачено безальтернативне покарання у вигляді позбавлення волі аж до довічного», — сказано в повідомленні.

Як повідомляє «Кримська солідарність», з посиланням на адвоката Костянтина Рустемова, один із затриманих — це мешканець села Брянське Бахчисарайського району Криму Ізет Аблямітов. Саме його звинувачують у фінансуванні тероризму за ч. 1.1 статті 205.1 КК РФ. Очевидно, що саме він і є «громадянином А».

«Громадянину О.» ФСБ інкримінує ч. 2 ст. 205.2, ч. 1 ст. 223-1 КК РФ (Незаконне виготовлення вибухових речовин, незаконні виготовлення, переробка або ремонт вибухових пристроїв, публічні заклики до здійснення терористичної діяльності).

«Слідством встановлено, що О., з використанням інформаційно-телекомунікаційної мережі ”Інтернет” розмістив три відеозаписи з найменуваннями, що містять відповідно до висновку комплексного психолого-лінгвістичного дослідження лінгвістичні і психологічні ознаки пропаганди ідеології, ідентичної ідеологіям міжнародних терористичних організацій ісламістського толку, виправдання осіб, причетних до діяльності міжнародних терористичних організацій ісламістського направлення, а також розмістив на своїй особистій сторінці соціальної мережі фотозображення керівника терористичного угрупування “Ахрар аш-Шам”, що структурно входить в МТО “Ісламська держава”. Крім того, О., виготовив вибуховий пристрій осколкової дії електричного типу, що складається з корпусу, заряду метальної вибухової речовини; готових вражаючих елементів — металевих кульок, додаткових вражаючих елементів — фрагментів скла, яке помістив в рюкзак з тканинного матеріалу і зберігав за місцем свого проживання», — сказано в повідомленні.

Нагадаємо, 9 квітня ФСБ затримала в Криму двох чоловіків, яких підозрюють у підготовці теракту в одній з освітніх установ Сімферополя.

Вибір редакції

Ще Новини