Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Встановлення факту смерті на тимчасово окупованій території АР Крим та м. Севастополя. Інструкція

17 / 09 / 2019

Для встановлення факту смерті та проведення державної реєстрації смерті на контрольованих Україною територіях, близьким родичам необхідно зробити наступні кроки:

1.    Звернутися до будь-якого Відділу держаної реєстрації актів цивільного стану (далі – ДРАЦС) на підконтрольній Україні території для отримання письмової відмови в проведенні державної реєстрації факту смерті. Перелік відділів ДРАЦС на території Херсонської області додається.

2.    Підготувати наступні документи для звернення до суду для встановлення факту смерті:

●    письмову відмову відділу ДРАЦС, який отримано на материковій частині України (оригінал і 2 копії);

●    паспорт заявника (3 копії);

●    ІПН (індивідуальний податковий номер, 3 копії);

●    документи, які підтверджують родинні зв’язки з померлим (3 копії);

●    за наявності документи померлого (паспорт, ІПН, 3 копії);

●  свідоцтво про смерть, видане незаконними органами на території АР Крим та м.Севастополя (медичне свідоцтво про смерть, 3 копії);

●    заяву про встановлення факту смерті на тимчасово окупованій території Криму        

(3 оригінали або 1 оригінал та 2 копії). Шаблон заяви та приклад заповнення додаються.

3.    Додати до кожного екземпляра заяви копії зазначених вище документів. Сформувати три пакети документів.

4.    Подати усі три пакети документів до суду на розгляд. З собою необхідно мати оригінали вищезазначених документів. 

ВАЖЛИВО!!! Звертатися необхідно до того суду, який територіально знаходиться там, де і відділ ДРАЦС, який надав відмову. Перелік судів, які знаходяться на території Херсонської області, додається.

5.    Отримати оригінал рішення суду з мокрою печаткою та повторно звернутись у відділ ДРАЦС, який надав письмову відмову, для проведення державної реєстрації смерті.

РЕКОМЕНДУЄМО заявникам у заяві про встановлення фактів смерті посилатися на пункт 21 статті 5 Закону України  «Про судовий збір» як на підставу для звільнення від сплати судового збору*.

* Відповідно до пункту 21 статті 5 Закону України «Про судовий збір» від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються, зокрема, заявники – у справах за заявами про встановлення фактів, що мають юридичне значення, поданих у зв’язку із збройною агресією, збройним конфліктом, тимчасовою окупацією території України, надзвичайними ситуаціями природного чи техногенного характеру, що призвели до вимушеного переселення з тимчасово окупованих територій України.

●      Реєстрація факту смерті у строк до 1 року проводиться безоплатно, при проведенні реєстрації факту смерті, яка відбулася більше 1 року необхідно сплатити мито (станом на березень 2019 року сума мита складає близько 250 грн. з урахуванням комісії банку).

●      Реєстрація факту смерті у строк до 1 року проводиться у день звернення. Якщо після смерті пройшло більше 1 року, процедура встановлення може тривати до 3-х місяців.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини