Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Всім фігурантам «справи 7 липня» продовжили арешт до весни 2021 року

27 / 11 / 2020

Про це повідомляє «Кримська солідарність».

«Слідство вважає, що наші підзахисні з 2015 року вели злочинну діяльність. Проте, маючи такий період — 5 років, вони не робили спроб покинути територію Криму, у них тут тісні соціальні зв’язки. У Хайредінова троє малолітніх дітей, на утриманні батьки інваліди. І ніяких інших підстав, крім припущень про те, що наші підзахисні продовжать займатися злочинною діяльністю немає. Більш того, немає ніяких обґрунтованих фактів того, що вони взагалі займалися даною злочинної діяльністю. Всі доводи слідства ґрунтуются виключно на припущеннях і невідомих нам досі аудіозаписах», — сказала адвокат Ліля Гемеджі.

Також 26 листопада 2020 року Південний окружний військовий суд в Ростові-на-Дону продовжив термін утримання під вартою політв’язню інваліду 3-ї групи Зекір’ї Муратову на 6 місяців — до 17 травня 2021 року. Обвинувачений брав участь в слуханні по відеоконференцзв’язку з СІЗО Сімферополя.

Як сказала його адвокат Ліля Гемеджі, попереднє розслідування у справі Муратова завершено. Йому вручили обвинувальний висновок.

Гемеджі також повідомила, що на даний момент Муратова тримають в карантинній камері, де крім нього знаходиться фігурант другої Сімферопольської «справи Хізб ут-Тахрір» Різа Ізетов.

«Зараз він утримується в карантинній камері і це суттєво впливає на його здоров’я. З урахуванням рекомендацій ВООЗ, в зв’язку з пандемією коронавірусу було б доцільно залишити його під домашнім арештом. З огляду на те, що паспорти у нього всі вилучені, що у нього тісні соціальні зв’язки саме в Криму, на території зарубіжних держав нерухомості у Муратова немає, а також, що ніяких спроб втекти від слідства, від суду він не робив. Тяжкість злочину сама по собі не може бути підставою для утримання людини під вартою, враховуючи, що це не є початковим етапом», — сказала Ліля Гемеджі.

Як ми раніше повідомляли, 26 листопада політв’язню інваліду 1-ї групи Олександру Сізікову продовжили домашній арешт до 2 березня 2021 року.

Нагадаємо, Олександр Сізіков, Сейран Хайретдінов, Еміль Зіядінов, Ісмет Ібрагімов, Алім Суф’янов, Вадим Бектеміров і Зекір’я Муратов були затримані 7 липня 2020 року після обшуків у їхніх будинках. Окупанти шукали «заборонену» літературу. Обшуки проходили зі значними порушеннями. 

8 липня підконтрольний РФ Київський районний суд Сімферополя обрав запобіжний захід для шістьох затриманих у вигляді утримання під вартою до 2 вересня 2020 року. Олександр Сізіков за медичними показаннями відправлений під домашній арешт.

Всіх затриманих обвинувачують у причетності до забороненої в Росії, але легальної в Україні організації «Хізб ут-Тахрір».

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини