Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Всесвітній день біженців у Житомирі

21 / 06 / 2018

За даними Міністерства соціальної політики наразі в Україні зареєстровано близько 1,5 мільйона внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Більшість з них все ще стикається з труднощами при працевлаштуванні, пошуку та оплаті житла та іншими. За даними регулярного моніторингу Міжнародної організації з міграції (МОМ) та Агентства ООН з питань міграції, окрім труднощів з отриманням базових потреб близько 47% переселенців також зазначають важливість інтегруватися у суспільство  на новому місці перебування.

Незважаючи на складнощі, багато хто з переселенців зміг розпочати роботу над новими цікавими проектами, дехто втілив у життя свої ідеї, розпочав соціальний бізнес та таким чином став активною частиною громади, яка готова допомагати іншим.

Житомирська ГО «Союз переселенців «Мир на долоні» за підтримки Житомирської міської раді та Управління культури Житомирської міської ради спробували привернути увагу до людей, які через війну та окупацію були змушені покинути свої домівки та починати нове життя у новому місті.

[gallery-19607]

Ярмарок став чудовою нагодою не тільки подарувати його учасникам гарний настрій, але й зібрати кошти для нового проекту — «Житомир єднає». Організація «СП «Мир на долоні» планує провести гру для дітей переселенців, учасників АТО, дітей з вадами здоров’я, сиріт та дітей загальноосвітніх шкіл. За результатами попереднього відбіркового туру будуть відібрані 6 команд по 12 дітей. Протягом одного дня відбуватиметься гра в два етапи. Діти повинні будуть розв’язати задані ребуси, загадки, завдання задля найскорішого досягнення фінішу.

Для участі запрошуються діти з Житомира, Бердичіва, Коростишів та Коростеня. Гра проходитиме у центрі Житомира. Учасники будуть забезпечені харчуванням, проїзд до міста компенсується. На переможців гри з трьох команд чекатиме поїздка на день до міста Радомишль. Решта учасників не залишиться без нагород: кожен отримає заохочувальні призи та подарунки.

Завдяки насиченій програмі ярмарку організаторам вдалося залучити до відзначення Всесвітнього дня біженця і переселенців, і мешканців міста. Так, на учасників програми чекали цікаві й корисні майстер-класи, дитячі розваги, та навіть безпрограшна лотерея.

На ярмарку були представлені:

— виставка-продаж hand-made виробів (виробів ручної роботи), художніх робіт, створених переселенцями, продаж різноманітних смаколиків;

— виступи англомовного театру дітей центру освіти Ginger та музичного гурту Ловець Снів;

— розваги на дитячому інтерактивному майданчику за підтримки товариства «Червоного хреста» та обласної бібліотеки для юнацтва;

— фотозона, безпрограшна лотерея та майстер-класи від мешканців міста та членів громадської організації;

— презентація проектів представників громадських організацій ВПО з інших регіонів:  ГО «ОП «Спільна справа», м. Вінниця ,  ГО «Україна — моя сім’я», м. Рівне , Благодійний магазин «BLAGOдать», м. Тернопіль  та багато іншого.

Вибір редакції

Ще Новини