Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Врятувати Теймура Абдуллаєва: у Вінниці відбудеться акція на підтримку важкохворого політв'язня

10 / 06 / 2021

Акція пройде в партнерстві з командою КримSOS.

Мета акції — звернути увагу українського суспільства на становище важкохворого Теймура Абдуллаєва, якому в російській в’язниці не надають медичної допомоги.

Вже більше року фігурант першої Сімферопольської «справи Хізб ут-Тахрір» Теймур Абдуллаєв безпідставно перебуває в ШІЗО виправної колонії в м. Салават (Башкирія). За інформацією правозахисників, таким чином на нього чиниться тиск з метою схилити політв’язня до «співпраці» з адміністрацією колонії. Але Теймур Абдуллаєв відмовляється це робити.

Адвокати, правозахисники і родичі Теймура Абдуллаєва неодноразово заявляли, що через перебування в штрафному ізоляторі у політв’язня серйозно погіршився стан здоров’я.

Так, у травні 2021 року мати політв’язня Діляра Абдуллаєва зустрілася з сином в колонії, після чого заявила про критичний стан його здоров’я. За її словами, Теймур відчуває сильні болі в шлунку, в печінці, у серці, але медичної допомоги російські тюремники йому практично не надають.

«Мы хочемо, аби російська влада звернула увагу на Теймура Абдуллаєва, щоб його як мінімум перевели в звичайну камеру. Але, оскільки він не причетний жодної терористичної діяльності, ми вимагаємо звільнити його і всіх кримських політв’язнів, яких тримають у неволі за сфабрикованими справами», — сказав в коментарі QirimInfo співорганізатор акції Енвер Шерфієв.

Також, каже активіст, учасники акції звернуться до Президента України з вимогою активізувати зусилля зі звільнення політичних в’язнів, яких незаконно утримує в неволі Росія.

«Ми бачимо, що угоди “Нормандської четвірки” заморожені або вже не працюють. За “кримськими справами” був тільки один обмін. Інших обмінів, як ми бачимо, немає. Також ми хочемо звернути увагу президента Зеленського на те що наша мета, як громадян України з тимчасово окупованого Криму, — це не обмін і звільнення політв’язнів, бо це ситуацію не змінить, а повна деокупація Криму. Тільки так ми зможемо уникнути подальших арештів за цими справами. За 7 років окупації, можна сказати, жоден кримськотатарський дім не уникнув обшуку», — сказав Енвер Шерфієв.

Нагадаємо, 12 жовтня 2016 року силовики з ФСБ і ОМОН увірвалися до будинків Теймура Абдуллаєва, його брата Узеїра Абдуллаєва, Рустема Ісмаїлова, Еміля Джемаденова та Айдера Саледінова й затримали їх.

Їх обвинуватили за ч. 2 ст. 205.5 КК РФ («Участь в діяльності терористичної організації») і за ч. 1 ст. 205.5 КК РФ («Організація діяльності терористичної організації»).

18 червня 2019 Північно-Кавказький окружний військовий суд в російському Ростові-на-Дону засудив Теймура Абдуллаєва до 17 років в’язниці, Узеїра Абдуллаєва — до 13 років, Рустема Ісмаїлова — до 14 років, Еміля Джемаденова і Айдера Саледінова — до 12 років позбавлення волі.

24 грудня 2019 року Верховний суд в Москві скоротив терміни ув’язнення фігурантам першої Сімферопольської «справи Хізб ут-Тахрір» на 6 місяців для кожного.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини