Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Воєнні злочини проти кримських татар – почерк тих, хто чинив депортацію 1944 року

13 / 05 / 2023

18 травня о 12:00 у Медіацентр «Україна-Укрінформ» (вул.Б.Хмельницького, 8/16, м.Київ) відбудеться пресконференція «Воєнні злочини проти кримських татар – почерк тих, хто чинив депортацію 1944 року».

Нинішні дії російських окупантів у Криму багато у чому повторюють етнічні чистки, які здійснював на півострові НКВС у 1944 році. Починаючи з 2014 року, переслідувань з боку російських окупантів  зазнають місцеві активісти та лідери кримськотатарського народу. Їх кидають за ґрати, виносять незаконні вироки за надуманими обвинуваченнями нібито в «тероризмі» чи в «шпигунстві», диверсіях та участі у незаконних збройних формуваннях, ув’язнених позбавляють можливості отримати захист, сім’ям не сповіщають, що з їхніми рідними.

За різними даними зафіксовано близько 200 політично вмотивованих переслідувань у Криму. Більшість з цих людей є саме кримськими татарами. Зазвичай вироки сягають 10-19 років, до того ж окупанти практикують етапування ув’язнених до Російської Федерації.

18 травня минає 79 років з часу примусового виселення кримських татар з півострова –  кричущого акту, що був визнаний Україною геноцидом кримськотатарського народу. Непокаране зло повертається –  чимало злочинів, які практикував сталінський режим, сьогодні продовжує скоювати Росія.

Наші спікери – кримські татари, які на власному досвіді знають, що таке переслідування. З ними також виступлять представники правозахисних організацій, що входять до Коаліції «Україна. П’ята ранку» і фіксують весь спектр порушень прав людини, воєнні злочини та злочини проти людяності.

Спікери:

Азіз Умеров – брат Леніє Умерової, яка незаконно утримується в СІЗО Москви з політичних мотивів. Дівчину затримали росіяни при спробі проїхати до Криму, щоб  доглядати свого хворого на онкологію батька.

Аділь Гірей Аблятіф (онлайн) – представник громадської організації «Кримський інститут громадянського суспільства», син загиблого військового Рустема Аблятіфа.

Ілімдар Ходжаметов –  військовий ЗСУ, удостоєний ордену “Захисник Вітчизни”. Активіст, що виїхав з Криму через свою діяльність.

Євгеній Ярошенко –  аналітик КримSOS.

Ольга Скрипник – голова правління Кримської правозахисної групи.

За додатковою інформацією звертайтеся до комунікаційної менеджерки Коаліції «Україна. П’ята ранку» Олени Задорожної, 0979155445, coalition5am@gmail.com

Поділитись

Вибір редакції

Ще Анонси