Влада Криму не порушувала кримінальні справи за фактом викрадення п'ятьох українців
26 / 01 / 2017За фактом насильницького зникнення п’ятьох українців в Криму слідчі органи Криму не порушували кримінальних справ. Ще за фактом шести насильницьких зникнень попереднє слідство було призупинено. Про це йдеться у відповіді підконтрольної РФ прокуратури Криму на запит громадської організації «КримSOS» повідомляє QirimInfo.
Так кримінальні справи не було порушено за фактом насильницького зникнення Валерія Ващука, Івана Бондарця, Василя Черниша, Федора Костенко та Марселя Аляутдінова.
«Слідчими органами РФ ГСУ по республіці Крим проводилися процесуальні перевірки за фактами безвісного зникнення Аляутдінова М.М. і Костенко Ф.С. за результатами яких винесено постанови про відмову в порушенні кримінальної справи на основі п. 1 ч. 1 ст. 24 КПК РФ. В ході дослідчих перевірок за вказаними фактами не здобуто відомостей, що свідчать про вчинення відносно зазначених осіб злочинів чи інших протиправних дій», – йдеться у відповіді прокуратури Криму.
Нагадаємо, Маресль Аляутдінов пропав 11лютого 2016 року. Останній раз його бачили в Сімферополі в районі вулиці Кубанської, після чого він не виходив на зв’язок.
Федір Костенко – батько учасника Євромайдану Олександра Костенко, засудженого в Криму до трьох років позбавлення волі, пропав ймовірно 3 березня 2015 року. Після арешту сина Федір Костенко виїхав до Києва на прес-конференцію, щоб повідомити про тортури, що застосовуються до Олександра в СІЗО. Після повідомлення про другий обшук, він поспішив до Криму, і на зворотному шляху пропав.
За фактом зникнення Івана Бондарця, Василя Черниша та Владислава Ващука в слідчі органи Криму не надходило таких повідомлень.
«Повідомлення про зникнення зазначених осіб до слідчих органів ГСУ СК Росії по Республіці Крим не надходили, перевірки в порядку ст. 144-145 КПК РФ не проводилися, кримінальні справи не порушувалися», – повідомляє Прокуратура Криму.
Нагадаємо, Василь Черниш, житель Севастополя, активіст Автомайдану і колишній співробітник СБУ, пропав напередодні так званого референдуму 16 березня. Ващук і Бондарець – учасники Євромайдану, в березні 2014 року відправилися в Крим.
Останній раз вони виходили на зв’язок відразу після приїзду до Сімферополя, 7 березня, і повідомили про те, що вони були затримані поліцією.
За фактом насильницького зникнення Мухтара Арісланова, Сейрана Зінедінова, Тимура Шаймарданова, Ескандера Апселямова, Ісляма Джеппарова і Джевдета Іслямова попереднє слідство призупинили.
«Попереднє слідство за цими кримінальними справами призупинено на підставі п. 1 ч. 1 ст. 208 КПК РФ, в зв’язку з невстановленням осіб, які підлягають залученню в якості обвинувачуваних», – повідомляє Прокуратура Криму.
Нагадаємо, Мухтар Арісланов зник 27 серпня 2015 року. Арісланов вийшов з дому на ринок в Сімферополі і не повернувся. Свідки бачили, як Арісланова заштовхали в сріблястий мікроавтобус двоє осіб у формі працівників поліції. Тимур Шаймарданов пропав 26 травня в Сімферополі: вийшов з дому і не повернувся. Пошуками Шаймарданова зайнявся його друг Сейран Зінедінов. 30 травня він зустрівся з дружиною Шаймарданова і висловив припущення про те, що її чоловік був викрадений «самообороною» Криму. Після зустрічі Зінедінов додому не повернувся. На відео з камери спостереження АЗС видно, як біля активіста зупинилася машина червоний Деу Ланос, в яку його примусово посадили. Ескендер Апселямов пропав в Сімферополі в жовтні 2014 року на шляху з дому на роботу. За словами близьких Апселямова, після зникнення до нього додому приходили оперативники, які опитали хлопців, з якими проживав Ескендер. Ісляма Джеппарова і його двоюрідного брата Джевдета Іслямова викрали у вересні 2014 року. Невідомі особи із застосуванням сили посадили їх в автомобіль і відвезли в невідомому напрямку. В цілому за три роки анексії в Криму були викрадені 15 осіб.