Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Влада фактично стимулює переселенців повертатися на неподконотрольние території – правозахисники

23 / 11 / 2016

Правозахисники на прес-конференції в Києві 22 листопада підвели підсумки дворіччя прийняття закону «Про забезпечення прав і свобод ВПЛ».

Однією з основних проблем є соціальне забезпечення ВПЛ, яке передбачено окремою статтею закону. У першій половині 2016 року уряд були прийняті кілька постанов, які безпідставно припинили виплати переселенцям. Тільки на початку червня були ініційовані ініціювали нові механізми відновлюють виплати, але до того моменту багато хто став повертатися на непідконтрольні території.

«Влада фактично стимулює непрямим чином переселенців повертатися на неподконотрольние території. В умовах, коли людина позбавлена ??будь-якої допомоги, а людина належить до найбільш вразливим категоріям населення, стикаються з проблемами отримання безкоштовних медичних послуг. Тому є тенденція повернення на непідконтрольні території.

Також однією з ключових потреб влади є точне визначення кількості переселенців для надання їм послуг. У липні були анонсовані електронні реєстри переміщених осіб, але не у всіх управліннях соцзахисту до нього є доступ – підводить застаріла техніка, а в деяких управліннях соцзахисту навіть немає відповідного програмного забезпечення.

Олександра Дворецька зазначила проблему неучасті переселенців в місцевих у виборах. Особливо яскраво це проявляється в Луганській і Донецькій областях, де є населені пункти в яких більшість населення становлять переселенці.

«До кінця тільки цього року буде 185 виборчих процесів на місцях в нових об’єднаних громадах по децентралізації. І навіть в таких населених пунктах, де більшість населення залишають переселенці, інтегровані в суспільство, вони не будуть здатні приймати участь і впливати на те, хто буде представляти їх інтереси », – сказала правозахисниця.

Серед досягнутих законом цілей правозахисники відзначили можливість реєстрації як ВПЛ не тільки громадян України, а й іноземців, безстроковість довідки переселенця, створення профільного міністерства, отримання переселенцями адресної допомоги адресної допомоги. До сих пір існують проблеми з отриманням пенсій переселенцями, студенти-ВПЛ не забезпечені гуртожитками, також утруднений доступ до безкоштовних медичних послуг.

За словами юриста КримSOS Вікторії Савчук, основна проблема не в самому законі, а в відсутності нормативних актів до нього. Також у держави досі немає стратегії, як себе вести з переміщеними особами.

«Державі треба переходити від політики бачення проблем політиці бачення перспектив це змушує, тому що зараз ряд проблем змушує наші громадян повертатися на непідконтрольні території … Нашій державі треба чітко сформулювати бачення, якими будуть наступні дії як по відношенню до окупованих територій, так і громадянам які постраждали від цього конфлікту », резюмував юрист.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини