Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

«Військові та найманці Кремля викрадають, заарештовують і катують людей за їх віру»: до Конгресу США внесений законопроект щодо підтримки свободи віросповідання на території України

16 / 12 / 2019

Законопроект щодо підтримки свободи віросповідання на території України внесений на розгляд до Конгресу США. Голова Гельсінської комісії сенатор Роджер Вікер планує внести подібний законопроект до Сенату США на наступному тижні, йдеться в повідомленні Гельсінкської комісії.

«Кремль переслідує мирні релігійні громади в окупованому Криму та контрольованому його представниками Донбасі навіть більш жорстко і широко, ніж на території Росії», – каже конгресмен Клівер.

Уряд Росії порушує міжнародне гуманітарне право та міжнародні зобов’язання по повазі і захисту релігійних свобод. Кремль повинен нести відповідальність за свої незаконні дії».

«Понад п’ять років Росія незаконно окупує Крим і контролює частину Донбасу збройними формуваннями, якими вона командує. Військові та найманці Кремля викрадають, заарештовують і катують людей в цих регіонах за їх віру. Російські чиновники несуть провину і цей законопроект допоможе залучити їх до відповідальності», – каже конгресмен Вілсон.

Порушення, відзначається в законопроекті, які здійснює на окупованій і контрольованій РФ території,  спрямовані проти Православної Церкви України, раніше відомої, як Українська Православна Церква Київського патріархату, Української Греко-католицької Церкви, протестантів та Свідків Єгови.

Законопроект роз’яснює, що РФ несе відповідальність за порушення на територіях, які вона окупувала, або контролює

Згідно із законопроектом, президент Сполучених Штатів буде зобов’язаний брати до уваги порушення прав віруючих і на окупованих і контрольованих РФ територіях при вирішенні, долучити РФ до переліку країн, дії яких викликають особливе занепокоєння в цій сфері.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини