Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Відповідальність без фундаментальних доказів провини: політв'язням «справи Хізб ут-Тахрір» «прокуратура» окупантів вручила обвинувальний висновок – адвокат Геміджі

11 / 12 / 2019

 

«Сьогодні прокуратура вручила обвинувальний висновок в остаточній редакції фігурантам Красногвардійської групи Хізб ут-Тахрір, в тому числі моєму підзахисному Ескендеру Абдулганіеву. Слідство тривало протягом 10 місяців. Як доказ провини наших підзахисних слідством було представлено стандартний набір: комплексна лінгво – релігійна експертиза, сумнівні свідчення секретного свідка та підкинута література, носії інформації (флеш-накопичувач, диски)», – повідомила адвокатка політв’язня Абдулганіева, Ліля Геміджі в коментарі активістам ГО «Кримська солідарність».

За словами Геміджі, також в якості речових доказів була представлена вилучена релігійна література (тафсір – тлумачення Корану), а також добірка газети «Голос Криму» з публікаціями про халіфат:

«З огляду на останні заяви глави російської держави про необхідність залучати до відповідальності і аргументу про те, що в результаті заборони переливання крові і відповідно смерті дитини в Кабардино-Балкарії через релігійні погляди (відповідно до коментарів Верховского – керівника аналітичного центру «Сова», це властиво членам свідків Єгови) стає очевидним, питання не тільки залишається відкритим, але і має бути вивченим з боку державних структур», – сказала Геміджі.

Адвокат зазначила, що після вручення обвинувального висновку справа буде передана до ЮОВС, а політв’язнів в порушення норм міжнародного гуманітарного права, зокрема 4 Женевської конвенції, етапують до Ростова-на-Дону, де військовий суд розгляне справу по суті.

Також, в момент підписання протоколу про ознайомлення з закінченням слідства стороною захисту було заявлено ряд клопотань, у тому числі про припинення кримінальної справи за відсутністю складу злочину, але в задоволенні цих клопотань було відмовлено.

Задоволено тільки клопотання про виклик до «суду» експертів для допиту, які готували експерти.

«Не дивлячись на те, що в подібних справах склалася практика притягнення до відповідальності без фундаментальних доказів провини, хлопці і сторона захисту в бойовому настрої і готові доводити свою непричетність до тероризму», – резюмувала адвокат.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини