Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Відновлення пам'яті

4 / 02 / 2016

Окупація Росією Криму та військове вторгнення в Східну Україну змусили понад півтора мільйона людей залишити свої будинки і виїхати, рятуючись від військових дій або переслідувань за інакомислення. Тепер, через півтора року, коли багато переселенців влаштувалися в нових місцях, стає ясно, що проблеми, викликані вимушеним переселенням, не обмежуються матеріально-побутовою сферою.
 
Окупація не просто вигнала людей з їхніх будинків — вони виявилися викинуті з безперервності власної історії.

Збираючи похапцем гроші та документи, переселенці залишили бабусині фотоальбоми, мамині прикраси і свого першого целулоїдного пупса — все ті дрібниці, які фіксують рух людини в часі. Це те, що не забирають: ці речі не допомагають облаштуватися на новому місці, не роблять нове життя кращим або успішнішим. Довгі роки люди мимохідь накопичували мовчазні свідоцтва свого існування, а в критичний момент кинули їх за непотрібністю, тим самим фактично позбавивши себе матеріальної пам’яті. Це травма, масштаби якої ще належить усвідомити.

У ситуації відірваності від свого коріння, втрати власного минулого і невпевненості в майбутньому неможливо рухатися вперед, поки ця втрата не буде усвідомлена, описана, проаналізована, а утворена порожнеча — заповнена.

Кожен з учасників проекту говорить про досвід втрати від першої особи, як безпосередній учасник травматичної події, за допомогою доступного художнього інструментарію аналізуючи можливість реконструкції своїх реліквій.

Відкриття виставки відбудеться в приміщенні платформи культурних ініціатив «Ізоляція» о 18:00 4 лютого 2016 року за адресою вул. Набережно-Лугова 8, другий поверх.

Розклад роботи виставки:
4 лютого — 4 березня, 2016
понеділок — неділя, 12:00 — 20:00

Слідкуйте за новинами заходу тут.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини