Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Відкривається прийом заявок на участь в онлайн-уроках з кримськотатарської історії, культури та мистецтва

4 / 08 / 2020

Слухачам будуть запропоновані 5 уроків з історії Криму і кримських татар, а також 2 уроки з культури і мистецтва. Уроки проводитимуться у форматі Zoom-конференції. Слухачі ознайомляться з основними аспектами історії кримського півострова і зможуть поставити запитання лекторам.

«Ми будемо говорити про перші жителів, які населяли кримський півострів, про передумови створення перших держав на території Криму, про перші згадки кримських татар, про виникнення Кримського ханства, про значні події ханського періоду, про анексію Криму Російською імперією у 1783 році, про кримськотатарську революцію в минулому столітті, коли цей рух очолив Номан Челебіджихан. Також ми будемо говорити про кримськотатарський національний рух, який сформувався вже у вигнанні у Середній Азії, коли головною метою було повернення на батьківщину. І будемо торкатися теми сучасної анексії Криму, положенню кримських татар, порушення їхніх прав», — розповів QirimInfo член громадської організації «Кримська сім’я» Бекір Аблаєв.

На уроці культури будуть розглядатися основні аспекти та особливості кримськотатарської культури, її відмінність від культур інших тюркських народів, а також ті її аспекти, які об’єднують український та кримськотатарський народи.

Урок кримськотатарського мистецтва буде присвячено окремим його елементам, таким як техніка вишивки маклама, історії зародження кримськотатарського мистецтва і видатним діячам.

Кожен урок розрахований на 45 хвилин.

Усі бажаючі можуть подавати заявку на участь в уроках на пошту організації krimskarodina@ukr.net вказавши:

  1. Ім’я або нік
  2. Вік
  3. Місце проживання (область, місто)
  4. Навчальні заклад, клас або курс
  5. Е-mail
  1. Чому ви хочете пройти курс дистанційних уроків

На вказаний e-mail учаснику буде надіслано запрошення на Zoom-конференцію в кінці серпня.

Про точний час проведення уроків всім учасникам буде повідомлено додатково.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини