Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Відбувся другий навчальний візит з обміну досвідом між громадськими діячами

15 / 10 / 2015

Учасниками навчального візиту стали активісти з Київської, Херсонської, Кіровоградської, Рівненської, Івано-Франківської, Луганської, Одеської і Черкаської областей. Учасники відвідали Департамент соціальної політики ОДА, БО «Львівський обласний благодійний фонд «Підліток», ГО «Д.О.М.48.24», ГО «Всеукраїнське об`єднання «Українці Донбасу і Криму», ВБФ «Право на захист», МГЦ «Еталон», ГО «Волонтерський рух Буковини», ВБФ «Квітка надії», ГО «Громада Донбасу», ЧОГМЕО «Буквиця».

Співробітники Департаменту соціальної політики Івано-Франківської ОДА розповіли гостям про ситуацію з переселенцями в регіоні та програми соціальної адаптації для них. Власним досвідом заснування благодійної організації поділилися засновники БО «Львівський обласний благодійний фонд «Підліток». Наразі він надає гуманітарну та психологічну допомогу для переселенців, працює над створенням еко-поселення для них.

Сергій Попов, голова БО «Львівський обласний благодійний фонд «Підліток», поділився враженнями від зустрічі: «Ви знаєте, це знайомство і дійсно є дуже корисним. Ми усі пливемо в одному човні. Я би дуже хотів повернутися додому аби поділитися власним досвідом і допомогти постраждалим територіям Луганської і Донецької областей».

Жвавим підходом до ведення справ вразив гостей колектив ГО «Д.О.М.48.24». Її заснували 3 липня дивовижні люди – молоді підприємці, фрілансери, представники креативних індустрій. Усі вони об’єдналися навколо ідеї створення і популяризації освітніх і культурних проектів для дітей та покращення трудового потенціалу переселенців.

Учасники візиту дізналися, що якщо переселенців, які живуть в Чернівецькій та Івано-Франківській областях, цікавлять подорожі, освітні та культурні майстер-класи – то вони звертаються до ГО «Всеукраїнське об`єднання «Українці Донбасу і Криму». Якщо мова йдеться про правову та юридичну допомогу – то варто звернутися до ВБФ «Право на захист», для якого цей напрямок є профільним серед інших.

Одними із найбільших організацій, які спеціалізуються на питанні надання допомоги переселенцям, є Молодіжний громадський центр «Еталон», який працює вже 15 років, та громадська організація «Волонтерський рух Буковини» – перша серед тих установ, які самотужки почали реєструвати переселенців.

Дуже цікавою для учасників виявилася і організація «Буквиця», яка створила творчі майстерні для жінок-переселенок та інтернет-крамницю з handmade виробами.

Враженнями від поїздки поділилися і учасники візиту. Так, Наталя Герасименко щиро зазначила, що «прийшов час до консолідації зусиль, коли треба обмінюватись інформацією, знаннями набутими в роботі з ВПО. Формат навчальних візитів є дуже корисним в цьому плані, адже учасники можуть багато чого важливого запозичити для подальшої роботи».

«Отримана інформація виявилася дуже корисною, враховуючи відсутність єдиного підходу до проблем в роботі з переселенцями. Ми дуже вдячні організаторам за ці візити. Я зрозуміла, що нам потрібно більше узгодженості між громадськими організаціями, більше комунікувати», – зазначила Ірина Ворожко.


Навчальний візит «Консолідація зусиль для довгострокових стратегічних програм з питань ВПО» організовується КримSOS в рамках Української Ініціативи з Підвищення Упевненості (UCBI), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини