Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Від 13 до 18 років: російський суд оголосив вирок фігурантам Білогірської групи «справи Хізб ут-Тахрір»

12 / 01 / 2021

Енвера Омерова засудили до 18 років ув’язнення, Айдера Джаппарова — до 17 років, Різу Омерова — до 13.

Про це повідомляє «Кримська солідарність».

Енвера Омерова визнали винним за ч.1 ст.205.5 КК РФ («Організація діяльності терористичної організації»). Різу Омерова і Айдера Джаппарова визнали винними за ч.2 ст.205.5 КК РФ («Участь в діяльності терористичної організації»). Також, всі фігурантам визнані винними за ч.1 ст.30 і ст.278 КК РФ («Підготовка до насильницького захоплення влади організованою групою за попередньою змовою»).

Згідно з матеріалами справи, обвинувачені не мали зброї, вибухівки, боєприпасів, не планували здійснювати теракт і не закликали інших до здійснення терористичних дій. Відсутні будь-які докази, що свідчать про спробу повалення конституційного ладу РФ і захоплення влади. Матеріали справи містять аудіозаписи, на яких зафіксовано, що засуджені лише вели дискусії на релігійні і політичні теми.

Раніше, 23 грудня 2020 року держобвинувачення просило засудити Енвера Омерова на 19 років з відбуванням у колонії суворого режиму, з них 3 роки — у в’язниці і 1 рік і 9 місяців обмеження волі; його сина Різу Омерова — на 13 років з відбуванням у колонії суворого режиму, з них 3 роки у в’язниці, з обмеженням 6 місяців після звільнення; Айдера Джаппарова — на 18 років з відбуванням у колонії суворого режиму, з них 3 роки у в’язниці, 1 рік і 2 місяці обмеження після звільнення.

Нагадаємо, фігурантів цієї справи було заарештовано 10 червня 2019 року в Білогірському районі. Енвер Омеров був затриманий дорогою на судове засідання в Ростов-на-Дону. Після проведеного в будинку обшуку в цей же день був затриманий його син Різа Омеров і муедзін селища Зуя Айдер Джаппаров.

Європейський парламент прийняв резолюцію, в якій Росію закликають звільнити всіх українських політв’язнів, включаючи фігурантів цієї кримінальної справи.

Правозахисний центр «Меморіал» визнав фігурантів Білогірської групи «справи Хізб ут-Тахрір» політичними в’язнями і вимагає їхнього негайного звільнення.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини