Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

«Віце-прем'єр» Криму запропонував зробити статтю «сепаратизм» екстериторіальною

2 / 11 / 2016

Російський віце-прем’єр Криму Георгій Мурадов закликав порушувати кримінальні справи проти громадян України, які не визнають окупований Крим частиною РФ, повідомляють РІА Крим. Про це він сказав у понеділок у ході “круглого столу” в МІА “Росія сьогодні”, коментуючи пропозицію одного з експертів ввести екстериторіальний принцип дії статті 280 КК РФ.

“Оскільки це питання безпосередньо пов’язане з законодавством і правозастосуванням, важливо попросити наших депутатів ці питання гостро ставити в Думі… І коли мова йтиме про порушення ними законодавства РФ і про відповідні наслідки за ці порушення, я думаю, вони по-іншому почнуть ставитися до цієї теми”, — повідомив Мурадов.

У цілому кримська “влада” порушила п’ять кримінальних справ за статтею 280.1. КК РФ «Публічні заклики до здійснення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності Російської Федерації». П’ятою стала справа кримськотатарського активіста, члена феодосійського меджлісу Сулеймана Кадирова.

Крім Кадирова, за цією статтею проходять журналісти Анна Андрієвська і Микола Семена, головний редактор інтернет-видання «BlackSeaNews» Андрій Клименко, а також заступник голови Меджлісу Ільмі Умеров. Якщо у зазначених випадках предметом звинувачення були публічні висловлювання або публікації в ЗМІ, то у справі Кадирова йдеться про коментар, нібито залишеному ним у Facebook.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини