Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Верховний суд РФ підтвердив заборону Меджлісу

29 / 09 / 2016

Верховний суд РФ відхилив апеляцію захисту і підтвердив визнання Меджлісу кримськотатарського народу екстремістською організацією, повідомляє Медіазона.

Судді Олена Борисова, Ігор Зінченко і Олена Горчакова повністю відмовили представникам Меджлісу, які оскаржили рішення про заборону. Таким чином, заборона Меджлісу вступила в силу. 

Інтереси Меджлісу у Верховному суді представляли юристи російського правозахисного центру «Меморіал» Кирило Коротєєв і Марина Агальцова. Коротєєв зазначив, що Меджліс не є громадською організацією за російським законодавством — він є представницьким органом кримських татар, діяльність якого визначається міжнародним законодавством і Декларацією про права корінних народів ООН.

Сторону обвинувачення представляли “прокурор” з Криму Валентин Чуприн і Тетяна Лазарєва з Генпрокуратури РФ. Чуприн зазначив, що Меджліс прагнув до повернення Криму до складу України і розповів про «систематичну деструктивність» його діяльності.

«В рамках Меджлісу відбуваються екстремістські злочини та інші протиправні діяння, спрямовані проти територіальної цілісності Російської Федерації», — сказав прокурор.

“Верховний суд” Криму 26 квітня визнав Меджліс екстремістською організацією і заборонив його діяльність на території окупованого Криму, у травні була направлена апеляція до Верховного суду РФ.

Також сьогодні в Києві на Майдані Незалежності активісти провели акцію на підтримку Меджлісу кримськотатарського народу. Серед учасників акції були представники громадських організацій, члени самого Меджлісу, а також представники влади.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини