Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

«Верховний суд Криму» продовжив термін арешту вісьмом фігурантам другої Сімферопольсько «справи Хізб ут-Тахрір» на 3 місяці

11 / 09 / 2020

Про це QirimInfo повідомили адвокати Сафіє Шабанова та Айдер Азаматов.

За їхніми словами, під час засідання мали місце процесуальні порушення.

«Всім підзахисним запобіжний захід у вигляді утримання під вартою продовжено до 20 місяців і 18 днів. Граничний термін утримання під вартою під час попереднього слідства не повинен перевищувати 18 місяців, згідно з КПК РФ. Як завжди слідство обґрунтовує продовження терміну утримання під вартою тим, що наші підзахисні звинувачуються в скоєнні тяжких злочинів, мають громадянство України і тому сховаються від суду і слідства. Стан здоров’я, позитивні характеристики, наявність стійких соціальних зв’язків, а також, що протягом 30 років проживання в Криму з боку кримських татар або членів Хізб ут-Тахрір не було організовано жодного теракту, ні судом, ні слідством до уваги не береться», — прокоментувала результати засідання Сафіє Шабанова.

Також адвокат повідомила, що захист готує апеляційні скарги в Третій суд загальної юрисдикції в м.Сочі.

Як сказав адвокат Айдер Азаматов, звинувачення доводило необхідність продовження запобіжного заходу тим, що слідство нібито не встигає закінчити попередні слідчі дії.

«Слідство каже, що потрібен час для проведення слідчих дій, пов’язаних з ознайомленням з матеріалами кримінальної справи, але, з точки зору закону, ознайомлення — не є слідчою дією. Попереднє слідство вже закінчено, слідчий не буде виконувати слідчих заходів. Про це повідомили нас самі слідчі. Вони лукавлять і вводять суд в оману такими фразами в своєму клопотанні. Слідство вже нічого не буде робити, залишилася тільки процедура ознайомлення з матеріалами справи», — сказав адвокат.

Нагадаємо, 27 березня 2019 року російські силовики провели в Криму обшуки в будинках кримськотатарських активістів, в тому числі активістів громадського об’єднання «Кримська солідарність». Всього було затримано 24 активісти за обвинуваченням в участі в організації «Хізб ут-Тахрір», яку влада РФ вважає екстремістською.

Детальніше про обшуки 27 березня 2019 року читайте в нашому матеріалі.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини