Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Верховна Рада ухвалила закон про покарання за воєнні злочини

20 / 05 / 2021

Про це повідомляє Укрінформ.

Законопроєкт №2689 «Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексу України щодо імплементації норм міжнародного кримінального та гуманітарного права» у другому читанні підтримали 248 народних депутатів.

«Проєкт закону спрямований на забезпечення повноти імплементації положень міжнародного кримінального і гуманітарного права щодо кримінально-правового переслідування за міжнародні злочини (геноциду, злочин агресії, злочини проти людяності та воєнні злочини), а також забезпечення виконання міжнародних зобов’язань щодо запобігання юридичній та фактичній безкарності за вчинення таких злочинів», — йдеться у пояснювальній записці до законопроєкту.

Як зазначила в коментарі QirimInfo аналітикиня КримSOS Анастасія Донець, ухвалення цього законопроєкту є нагальною потребою для України.

«На восьмому році війни на Сході, українське законодавство досі не передбачало кримінальної відповідальності за воєнні злочини і злочини проти людяності. Прийняття законопроєкту №2689 є хоча і запізнілим, але надважливим кроком для ефективного розслідування злочинів, що вчиняються в Криму і на окупованих територіях Донбасу та притягнення винних до відповідальності. Цей законопроєкт робить Україну іще на один крок ближчою до міжнародних кримінально-правових стандартів і спрощує її співробітництво з Міжнародним кримінальним судом», — сказала Анастасія Донець.

Нагадаємо, у березні 2021 року команда КримSOS стала членом Коаліції за Міжнародний кримінальний суд.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини