Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Верховна Рада спростила доступ до правосуддя для мешканців Криму

4 / 03 / 2021

Законопроєкт №3048 «Про внесення змін до статті 12 Закону України “Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України” щодо встановлення альтернативної підсудності справ, учасники яких проживають на території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя» було підтримано 299 народними депутатами.

Серед іншого цей закон надає право мешканцям тимчасово окупованої території АР Крим та Севастополя звертатися не тільки в суди,що розташовані в Києві, але і в суди в Херсонській області. У Проєкті вказано,що фізичні особи (учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі,якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов’язки), які постійно проживають на тимчасово окупованій території, мають право оскаржити рішення суду першої інстанції також у Херсонському апеляційному суді. «Прийняття Проекту дозволить жителям окупованої території зменшити матеріальні та часові витрати при зверненні до суду, забезпечить можливість особистої участі під час розгляду справи та зменшить навантаження на суди в Києві», — прокоментувала ухвалення законопроєкту координаторка юридичного напряму КримSOS Ольга Куришко.

Раніше Кабмін України надав мешканцям тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу можливість оформити українське свідоцтво про народження онлайн.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини