Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Вчені і журналісти випустили заяву в зв'язку з арештом українських експертів в Криму

15 / 11 / 2016

Представники експертної, наукової та журналістської спільнот випустили заяву, в якій висловили протест проти незаконного затримання Дмитра Штиблікова та Олексія Бессарабова. Так само безпідставними експерти називають звинувачення проти військового пенсіонера Володимира Дудки.

“Звинувачення відомих раніше експертів в так званій диверсійно-терористичної діяльності є абсурдними і безглуздими. Це очевидно для всіх колег, яким доводилося працювати з ними разом, брати участь в заходах «Номоса». На наше переконання, затримання експертів і пред’явлення їм гучних звинувачень, як і у випадку репресій проти кримських татар, – це політичне замовлення окупаційної влади, порушення прав людини … Перейшовши до переслідування представників експертного співтовариства, окупаційний режим ще раз підтвердив свою терористичну сутність, нехтування правами і свободами людини, дискримінацію та переслідування незгодних з окупацією”, — йдеться в зверненні.

Експертна спільнота вимагає від російської сторони припинити переслідування громадян України на окупованій території Криму і звільнити політичних ув’язнених. Також на захист заарештованих свої підписи поставило вже понад 120 людей, серед них Павло Казарін, Юлія Тищенко, Володимир Притула та інші представники експертної, наукової та журналістської спільнот.

Поставити свій підпис на захист затриманих можна тут.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини