Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Поради від КримSOS: що треба знати про вакцинацію на КПВВ «Чонгар» та «Каланчак»

29 / 12 / 2021

З 1 грудня на КПВВ «Каланчак» та «Чонгар», що на адмінмежі з окупованим Кримом, запрацювали пункти вакцинації для громадян України, які проживають на півострові.

Як повідомляє Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, у пунктах щеплення з понеділка по п’ятницю з 09:00 до 15:00 працює медична бригада у складі лікаря та медичної сестри. У пунктах щеплення у наявності є вакцини Pfizer, Moderna та Coronavac.

У міністерстві також зазначили, що пункти вакцинації забезпечені усім необхідним обладнанням і персоналом. Після вакцинації громадянам видаватимуть довідку про перше щеплення. Також дані про вакцинацію вноситимуть в електронну медичну систему.

Під час моніторингового візиту експертів Херсонського офісу КримSOS до пунктів вакцинації, були виявлені  виявили певні нюанси роботи цих установ:

  • Пункт щеплення на КПВВ «Каланчак» у день візиту не працював (на цей момент його роботу відновлено);
  • На КПВВ «Чонгар» були у наявності вакцини Coronavac та Pfizer;
  • Один флакон вакцини Pfizer розрахований на 6 доз, тому у пункті вакцинації цим препаратом щеплюють лише за наявності 6 охочих вакцинуватися. 1 ампула вакцини Coronavac містить 1 дозу, тому нею щеплюють без подібних обмежень;
  • На пунктах пропуску не видають сертифікати про вакцинацію. Для цього людям, які вакцинувалися, необхідно їхати до Генічеської районної лікарні (40 км від КПВВ «Чонгар») або до Каланчацької районної лікарні (30 км від КПВВ «Каланчак»);
  • На пунктах пропуску досі відсутнє регулярне автобусне сполучення, тому людям, які бажають отримати сертифікати про вакцинацію та у яких немає власного авто, доведеться користуватися послугами таксі.

«Питання вакцинації на материковій частині України одне з найпоширеніших, з якими звертаються кримчани на  “гарячу лінію” КримSOS. Люди цікавляться, де можна вакцинуватися, які вакцини доступні, як записатися на щеплення, де менше черг тощо. В основному на материковій частині України мешканці Криму вакцинуються у поліклініках в Херсоні, Генічеську та в смт Каланчак. Це далеко від адмінмежі, проте в цих установах видають сертифікати про вакцинацію. Також там не треба очікувати, поки збереться 6 людей, аби відкрити флакон з декількома дозами вакцини, оскільки це доволі популярні пункти вакцинації», — сказав координатор Херсонського офісу КримSOS Олексій.

Проте, якщо кримчани їдуть саме з метою отримати щеплення, бажають зекономити свій час та гроші, а також вакцинуватися на пункті пропуску вакциною Pfizer, Олексій радить не їхати самому на адмінмежу, а скооперуватись з друзями та знайомими та приїхати групою з 6 людей мінімум.

«Перед візитом Ви можете зв’язатися з нами через “гарячу лінію” телефоном або через Viber та уточнити, чи працюють пункти вакцинації у штатному режимі. Тим хто бажає пройти щеплення вакциною Pfizer, ми радимо їхати на адмінмежу у компанії з родичами чи знайомими у кількості кратній шести, тобто 6, 12, 18 людей, оскільки в пунктах вакцинації на адмінмежі поки що не велелюдно», — додав Олексій.

Нагадуємо, отримати консультацію експертів КримSOS ви можете за телефонами:

+38 (096) 684-88-47, +38 (063) 077-16-19, +38 (095) 031-53-97 (офіс у Києві, час роботи: 10:00 – 19:00);

+38 (095) 277-53-55 (офіс у Херсоні, працює з 9:00 до 18:00. Консультація по Viber — з 11:00 до 16:00).

Поділитись

Вибір редакції

Ще Статті