Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

В Україні пройшло третє засідання Виконавчої ради ВККТ

18 / 01 / 2016

16 січня 2016 в Генічеську Херсонської області України пройшло третє засідання Виконавчої ради II Всесвітнього конгресу кримських татар, повідомляє прес-служба Меджлісу кримських татар. У роботі засідання разом з представниками Меджлісу та українською делегацією взяли участь представники кримськотатарських діаспор Румунії, Туреччини, Німеччини, Канади, Литви, Болгарії та США. Також на засідання прибула делегація з Криму.

Президент конгресу, Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров розповів QirimInfo, що місце проведення засідання є дуже символічним.

«Багато членів Виконавчої ради під час другого засідання в Києві в листопаді, коли громадська блокада Криму була в самому розпалі, вирішили, що дуже важливим було б зібратися безпосередньо поблизу окупованної території Криму і тут розглянути питання, пов’язані з наданням допомоги своєму народу: як тієї частини народу, яка на своїй батьківщині опинилася в умовах окупації, як і тієї, що була змушена виїхати за межі Криму», — пояснив Чубаров.

У ході засідання в першу чергу розглянули питання, пов’язані зі збереженням, розвитком культури і мови кримських татар на материковій Україні, при цьому особливу увагу було приділено районам Херсонської області, які безпосередньо примикають до Криму.

«Нами були розглянуті аргументації турецьких організацій турецької татарської діаспори, а саме пропозиції щодо облаштування дитячих садків, шкіл і мечетей на території Генічеського району. Ми створили робочу групу і спільно з місцевими органами влади району розглянули ці питання», — повідомив Президент конгресу Рефат Чубаров.

Також Виконавча рада Всесвітнього конгресу заявила про те, що останнім часом дії з боку Духовного управління мусульман Криму і Муфтія мусульман Криму не сприяють духовному єднанню кримськотатарського народу. У зв’язку з цим Меджлісу доручили виключити Муфтія з лав членів Меджлісу, оскільки офіційно він досі ним значиться.

«Те, що Муфтій у Криму заявляє про відсутність утисків кримських татар, про відсутність політичних ув’язнених, говорить про те, що він вже не контролює свої промови, своїх спіч-райтерів і взагалі втратив контроль над ситуацією», — розповів QirimInfo віце-президент Виконавчої ради Ленур Іслямов.

Крім того, було прийнято рішення звернутися до парламентів різних країн, щоб вони, як і парламент України, визнали депортацію кримських татар 1944 актом геноциду. При цьому члени виконавчої ради подякували членам ради — депутатам Верховної Ради України за те, що така постанова була прийнята.

«Ми розглянули наші плани на майбутні місяці, спланували наші дії. Частина питань, які були розглянуті, носить поки непублічний характер », — додав Рефат Чубаров.

Нагадаємо, Виконавча рада ВККТ була обрана на засіданні II Всесвітнього конгресу кримських татар 1-2 серпня 2015 року в Анкарі.
Засідання Виконавчої ради проводиться раз на два місяці по черзі в кожній країні, де є діаспора кримських татар. Перше засідання відбулося 30 листопада 2015 в Румунії, друге — 7 листопада в Києві. Наступне засідання планується провести в Польщі чи Литві.

Вибір редакції

Ще Новини