Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

В рамках перегляду справи Руслана Зейтуллаева допитали колишнього співробітника СБУ

27 / 02 / 2017

У Ростові-на-Дону триває перегляд справи Руслана Зейтуллаєва, якого звинувачують у створенні осередку партії Хізб ут-Тахрір. Сьогодні, 27 лютого, в Північно-Кавказькому окружному військовому суді у його справі допитали свідка від обвинувачення, колишнього співробітника СБУ Кожум’яку, який перейшов на службу в ФСБ Криму. Про це в коментарі QrimInfo розповів адвокат Еміль Курбедінов.

«Він [Кожум’яка] розповідав загальні речі про те, яка погана організація Хізб ут-Тахрір <...> говорив, що Зейтуллаєв є головою осередку [партії Хізб ут-Тахрір], вів пропаганду, антиросійську діяльність, вербування, конспіративні зібрання партії, однак, в чому конкретно це виражалося, пояснити не міг і вказати, якими доказами це підтверджується, теж. Повторював: все є в кримінальній справі», – розповів Курбедінов.

На попередньому засіданні у справі Зейтуллаєва були допитані шість свідків. Тоді адвокат Едем Семедляєв повідомив, що свідки, не змогли нічого повідомити про причетність Зейтуллаєва до організації Хізб ут-Тахрір. Крім того один зі свідків заявив про тиск з боку слідства під час дачі показань.

Еміль Курбедінов впевнений, що його підзахисному неминуче посилять вирок. Сам судовий процес, за його прогнозами, триватиме пару місяців.

Нагадаємо, разом з Зейтуллаєвим за так званою севастопольською «справою Хізб ут-Тахрір» були засуджені Ферат Сайфуллаєв, Рустем Ваїтов та Нурі Прімов. Всі троє отримали по п’ять років в’язниці як учасники терористичної організації.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини